Pradinis / Kultūra / Konferencijoje 140 muziejininkų iš Lietuvos, Europos bei Amerikos miestų dalijosi patirtimi

Konferencijoje 140 muziejininkų iš Lietuvos, Europos bei Amerikos miestų dalijosi patirtimi

fg

Baigėsi dvi dienas Šiuolaikinio meno  centre trukusi konferencija „Mes esame muziejai“. Čia neformalioje  aplinkoje susirinko per 140 jaunų muziejininkų specialistų iš daugelio  Europos ir keleto Amerikos miestų muziejų, taip pat Lietuvos  muziejininkai.
Pasak organizatorių – Paryžiuje  reziduojančios agentūros „buzzeum“, renginys skirtas  žmonėms kurie tiki, kad inovacijų ir kūrybinės galios padės muziejų  svarbos visuomenes kasdieniame gyvenime augimui.

Konferencijoje buvo aptariami muziejų  ateities klausimai, dalijimąsi patirtimi, diskutuojama, kaip muziejai gali  veiksmingiau integruotis į kasdienį gyvenimą, kaip, anot organizatorių,  muziejai gali tapti labiau atviri, gyvi, labiau prieinami.
Vilniaus meras Artūras Zuokas, negalėjęs  dalyvauti atidaryme, vaizdo įraše sveikino konferencijos dalyvius.

„Džiaugiuosi, kad tiek daug žmonių  susirinko Vilniuje, kurie supranta muziejų vaidmens keitimosi svarbą šių  dienų kontekste. Amerikiečių menininkas Robert Smithson yra pasakęs,  kad „muziejai jau – lyg kapai, lyg atgyvena”, bet aš manau, kad tai  netiesa. Ir Vilniaus, ir kiti pasaulio muziejai yra socialiniai ir labai  reikšmingi komunikacijos, bendradarbiavimo ir bendravimo nariai kultūros  visumoje. Ir muziejus, ir menas yra tarpusavy labai susijęsocialiniais,  kultūriniais ryšiais”, – sake Vilniaus meras Artūras Zuokas  .

Pasak mero patarėjo kultūros  klausimams, Gintaro Sodeikos, puiku, kad konferencijai buvo pasirinktas,  būtent, Vilniaus, nes pagal tos pačios agentūros atliktus tyrimus, mūsų  muziejai yra silpniausiai komunikuojantys. „Tikiu, kad konferencija  savo veikla atkreipė dėmesį į komunikacijos svarbą tarp Europos muziejų  institucijų, o, svarbiausia, dalindamiesi sava patirtimi stengėsi  suaktyvinti tarpusavio ryšius ir bendradarbiavimą tarp Lietuvos muziejų  institucijų.

Visa tai reikalinga mums – vartotojams, kad  mes gautume kokybiškesnes ir modernesnes paslaugas. Europos Sąjunga  priėmė sprendimą dėl muziejų eksponatų skaitmeninimo programos, o mūsų  Nacionalinis Dailes muziejus yra pagrindinis muziejų skaitmeninimo centras  Lietuvoje”, – pabrėžė mero patarėjas.

Svečiai viešnagės Vilniuje metu lankė  muziejus, koncertus, parodas, muzikinius klubus.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: