Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Krakėse – pirmasis vaikų ir jaunimo folkloro festivalis

Krakėse – pirmasis vaikų ir jaunimo folkloro festivalis

IMG_1622Krakėse surengtas pirmasis vaikų ir jaunimo folkloro festivalis sulaukė beveik šimto dalyvių. „Džiaugiamės gražia muzikos švente“, − svečius vaišindama obuolių sūriu sakė renginio iniciatorė, Krakių bendruomenės pirmininkė Daiva Dubinkienė.

Projektas „Pasivaikščiokim etninės kultūros takais“

Krakiškiai parengė ir gavę rajono savivaldybės paramą sėkmingai įvykdė projektą „Pasivaikščiokim etninės kultūros takais“. Pagal jo programą jaunimas lankė seniūnijos kaimų senolius, surašė amatininkus, mokėsi pinti juostas, rišti sodus. Visus darbus krakiškiai vainikavo festivaliu. Jame ir patys parodė, ko naujo išmoko, ir į kitus pasižiūrėjo.

Į festivalį atvyko liaudiškos kūrybos puoselėtojai iš Josvainių, Akademijos, Labūnavos, Sirutiškio bei Domeikavos.

Namuose folkloro nepuoselėja

„Vaikams labai patinka koncertai ir šventės. Jei vien mokytumėmės naujų dainų ir šokių, tai gretos nebūtų tokios gausios, kaip dabar. Kai kas pasiguodžia, kad folkloras jaunimo nedomina. Pasakysiu atvirai: reikia tik išradingai pateikti, sudominti, tada jokio pasyvumo nebus. Mūsų vaikams patinka viskas: ir dainos, ir šokiai, ir žaidimai. Retas kuris kažką atsineša iš šeimos. Daugiausia liaudiškos kūrybos turtų jie atranda mokykloje ar ansamblio „Smilgelė“ repeticijose“, − sakė D. Dubinkienė.

Puoselėja savo krašto kūrybą

Krakių kultūros centro vaikų folkloro ansamblio „Smilgelė“ vadovė Jūratė Gudliauskienė liaudišką meną skiepija penkiolikai jaunuolių. „Mūsų ansamblis gyvuoja jau šeštus metus. Smagu, kad turime net tris jaunuolius, kurie su mumis nuo pirmų dienų. Vaikai neslepia, jog į repeticijas ateina, kad sužinotų ir išmoktų kažko nauja, ką vėliau galėtų parodyti koncertuose. Pasirodymai ne tik savoje scenoje, bet ir svečiuose jiems yra didžiausia paskata „draugauti“ su folkloru. Mes stengiamės puoselėti savojo krašto liaudies kūrybą. Vien dainomis neapsiribojame, jau kuris laikas programą pildome žaidimais, pasakojimais, mįslėmis“, − pasakojo krakiškių ansamblio vadovė.

J. Gudliauskienė pasidžiaugė, kad vaikų balsas kolektyvo gyvenime labai svarbus: „Jie net pavadinimą ansambliui patys išrinko.“

Vaikams patinka iššūkiai

„Smilgelės“ senbuviai vienbalsiai tvirtino, jog muzikuoti ir dainuoti juos traukia ne tik pažinimo jausmas, bet ir galimybė nuolat susirasti naujų draugų. „Mokytis naujų dainų nėra labai lengva, tačiau mums patinka iššūkiai. O labiausiai džiugina vakaronės. Tada mes šėlstame, rengiame muzikines varžytuves, žaidžiame. Šito festivalio labai laukėme, jam ruošėmės. Žinojome, kad atvažiuos daug draugų, tad norėjome pasirodyti kuo įdomiau ir gražiau“, − sakė dainininkas Dominykas.

Linksmoje ir muzikalioje šventėje krakiškiai ne tik dainavo, bet ir mokėsi sviestą mušti, kepti traškius sausainius.

Krakiškius aplankiusio Josvainių vaikų ir jaunimo tautinės muzikos kolektyvo „Auštaras“ vadovė Aušra Giedrienė gyrė kolegas už puikų renginį: „Labai džiaugiuosi tokia iniciatyva. Smagu susiburti keliems kolektyvams į vieną būrį ir pasidalyti patirtimi. O šokiai vakaronėje vaikams itin įsimena. Negalima nepaminėti darbo, kurį krakiškiai nudirbo lankydami senolius. Vaikai gavo išminties, o senoji karta – šviesių akimirkų, susijusių su jaunystės prisiminimais. Linkiu krakiškiams, kad šis projektas tęstųsi ne vienus metus ir į festivalius pas juos galėtume atvažiuoti ne tik po penkerių, bet ir po penkiolikos metų.“

Vilija Mockuvienė, „Kėdainių mugė“

Parengė Rūta Švedienė

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top