Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Kražiuose – papildytos realybės pabėgimo kambarys „SkaitMENINIS muziejus“

Kražiuose – papildytos realybės pabėgimo kambarys „SkaitMENINIS muziejus“

Šiais metais VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorija bendradarbiaudama su Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centru įgyvendina dar vieną Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą „SkaitMENINIS muziejus“.

Suskaitmenintos kultūros vertybės dažnai lieka nepasiekiamos plačiai meno vartotojų auditorijai. Tokiems skaitmeniniams objektams dažnai trūksta interaktyvumo, o suskaitmenintų muziejų lankytojams – priežasties domėtis eksponatais.

Projekto „SkaitMENINIS muziejus“ lankytojai kviečiami „patirti eksponatus“. Eksponatai čia pateikiami taikant papildytos realybės (augmented reality) techniką, kurią visame pasaulyje išpopuliarino žaidimas „Pokemon go“ ir „Snapchat“ socialinis tinklas. Tik, užuot pasipuošę žaismingomis gyvūno ausytėmis, Lietuvos muziejiniai ir kultūros eksponatai čia atgyja ir ima sąveikauti su žiūrovais. Tam, kad atgaivintumėte statišką plakatą, Jums į telefoną reikės parsisiųsti nemokamą mobiliąją programėlę. Tada nukreipti telefono kamerą į norimą objektą ir pamatysite, kaip, pavyzdžiui, iš plakato išskris Dariaus ir Girėno lėktuvas „Lituanica“ ar kaip į tuščią plakatą įžengia velnias ir ten padeda Puntuko akmenį. Realus pasaulis susimaišys su virtualiu ir Jums, naudojantis telefonu, bus leista pažaisti su tikrove.

Kad „SkaitMENINIAME muziejuje“ lankytis būtų dar maloniau, dalyviai bus užrakinami patalpoje. Ir raktą ras tik tada, kai nuskenavę ir atgaivinę visus objektus išspręs pabėgimo iš muziejaus mįslę. Taip „SkaitMENINIS“ papildytos realybės muziejus bus paverstas į pabėgimo kambario žaidimą.

Norintys apsilankyti „SkaitMENINIAME muziejuje“ dalyviai turi turėti bent vieną išmanųjį telefoną, kuris palaiko „Android“ programinę įrangą. Į jį iš „Google Play“ parduotuvės reikės parsisiųsti nemokamą programėlę. Tai padaryti galima atėjus į muziejų arba dabar, „Google Play“ paieškos laukelyje suvedus Skaitmeninis muziejus. 

„SkaitMENINIS muziejus“ Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centre veikia nuo 2018 m. kovo 1 d.  iki 2018 m. kovo 31 d.

Norintys apsilankyti gali registruotis telefonu 8 622 21 321 arba užeiti į Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centrą darbo valandomis.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top