Pradinis / Augalų pasaulis / Krūminė sidabražolė

Krūminė sidabražolė

Krūminė sidabražolė (Potentilla fruticosa L.) – tankus, apie 1 metro aukščio ir 1 metro pločio krūmas. Lapai – plunksniški, sudaryti iš 5–7 mažesnių lapelių, žali, švelniai plaukuoti. Žydi birželio mėnesį gausiais, ryškiai geltonais žiedais. Vėliau visą vasarą žydi negausiai, bet iki pat šalnų.

VDU Kauno botanikos sode sukaupta 55 krūminės sidabražolės veislių kolekcija. Tai yra viena didžiausių kolekcijų Lietuvoje.

Krūminė sidabražolė natūraliai auga daugumoje Europos, Azijos ir Šiaurės Amerikos šalių. Jų randama ir pas mūsų kaimynus latvius ir estus. Lietuvoje paprastai auginama dekoratyviniuose želdynuose.

Krūminė sidabražolė – labai tinkamas augalas želdynams, nes yra nereikli dirvos derlingumui ir drėgnumui, auga ir daliniame pavėsyje, gali žydėti visą sezoną. Iš žiedų gaminama vaistinė arbata.

Veislės skiriasi aukščiu, žiedų ar lapų spalva bei dydžiu. „Manchu“ krūmeliai nesiekia 40 cm aukščio, o „Mount Everest“ gali būti aukštesni nei 2 m.

Dauguma veislių žydi geltonos spalvos žiedais, bet būna ir žydinčių raudonų, baltų, oranžinių, rožinių ar net dvispalvių žiedų krūminių sidabražolių.

Parengė Botaninių kolekcijų vyr. kuratorė Edita Turskienė

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: