Pradinis / Kultūra / KTU tautinio meno ansamblis „Nemunas“ Lietuvą garsins festivalyje Meksikoje

KTU tautinio meno ansamblis „Nemunas“ Lietuvą garsins festivalyje Meksikoje

Gerai Lietuvoje žinomas, ilgametę patirtį turintis ir daugiau nei 120 talentingų studentų vienijantis Kauno technologijos universiteto (KTU) tautinio meno ansamblis „Nemunas“ ne tik dalyvauja skirtinguose Lietuvos festivaliuose bei konkursuose, bet ir gastroliuoja po įvairias pasaulio šalis. Šį kartą kolektyvo „Nemunas“ stotelė – rugsėjo 19 dieną Meksikoje vyksiantis „Festival Internacional de Santa Lucía“ festivalis.

„Nemunas“

Šiaurės rytų Meksikos Monterėjaus mieste organizuojamas festivalis kasmet pritraukia ne tik vietinius gyventojus, bet ir menininkus bei žiūrovus iš įvairių pasaulio vietų. Pirmą kartą šiame festivalyje dalyvausiantis KTU tautinio meno ansamblis „Nemunas“ kelionei į Meksiką skirs beveik tris savaites.

„Festivalyje dalyvaus tik 6 kolektyvai iš viso pasaulio, o mes būsime tie vieninteliai, kurie išdidžiai atstovausime Lietuvai“, – džiaugėsi ansamblio pirmininkas Šarūnas Ščerbakovas.

Kelionė į Meksiką – ir pasirodymui, ir pramogoms

„Nemuno“ kolektyvo pirmininko įsitikinimu, kelionė į Meksiką neabejotinai bus įsimintina. „Jau pati šalis yra ypatinga ir paslaptinga, o kelionė išskirtinė dar ir tuo, jog, be festivalio dienų, 7 dienas patys keliausime ir pažinsime Meksiką“, – sakė Š. Ščerbakovas.

Ansamblio pirmininkas teigė, kad kartu tai bus tarsi simboliškas „Nemuno“ sugrįžimas į Meksiką po 7 metų pertraukos: kolektyvas šioje šalyje lankėsi jau keturis kartus, pastarąjį kartą – 2010-aisiais.

„Meksikiečių laukia gražiausi kūriniai iš lietuvių tautinio meno „Aukso fondo“. Taip pat atliksime jau užsienyje patikrintus kūrinius, kurie nustebina, prikausto užsieniečių dėmesį ir nepalieka abejingų. Vežamės kankles, birbynes, skrabalą ir, žinoma, klumpes!“ – būsimo pasirodymo planais dalijosi Š. Ščerbakovas.

Gastrolės po svečias šalis naudingos įvairiapusiškai

„Nemunas“ – vienas iš 7 KTU meno kolektyvų, veikiančių KTU asmeninio tobulėjimo programoje „INSPIRed“.  Ši programa suteikia studentams galimybę ne tik prasmingai praleisti laisvalaikį, bet ir kartu lavinti savo meninius gebėjimus, plėsti pažinčių ratą, pakeliauti bei susipažinti su kitomis kultūromis. Per 68 veiklos metus ansamblis „Nemunas“ išnaršė beveik visą pasaulį. Aplankytos net 39 šalys, tarp kurių – Kanada, JAV ir Kinija.

Keliaudamas į Meksiką KTU tautinio meno ansamblio „Nemunas“ kolektyvas užsibrėžė keletą tikslų.

„Tikimės susipažinti ir užmegzti ryšius su kitais užsienio kolektyvais, nepriekaištingai atstovauti Lietuvai ir mūsų šalies išskirtiniam tautiniam menui. Be to, parsivežti pilnus lagaminus įspūdžių ir daug šilumos į rudenį pasitinkančią Lietuvą“, – atviravo Š. Ščerbakovas.

Kolektyvo „Nemunas“ pirmininkas pasakojo, kad gastroliuojant užsienio šalyse gaunama įvairios naudos. Jo teigimu, pirmiausia įgyjama organizacinės patirties planuojant kelionę, ieškant rėmėjų. Taip pat pasirodymų metu sužinoma, kurie kūriniai labiausiai patinka užsienio publikai, o pačios kelionės ir gastrolės suvienija ansamblį, kaupiama tarptautinė ir tarpkultūrinė patirtis.

KTU nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: