Pradinis / Kultūra / Japonus senųjų lietuvių amatų mokiusi E.Teresevičienė: „Likau sužavėta japonų tauta“

Japonus senųjų lietuvių amatų mokiusi E.Teresevičienė: „Likau sužavėta japonų tauta“

„Mane sužavėjo japonų smalsumas, dėkingumas, paslaugumas ir noras viską atlikti labai preciziškai“, – išskirtines japonų charakterio ypatybes vardijo prieš keletą savaičių Japonijoje viešėjusi Alytaus dailiųjų amatų mokyklos direktoriaus pavaduotoja Eglė Teresevičienė.

Ji spalio  5–12 d. dalyvavo Japonijos Hiracukos (Hiratsuka) mieste vykusiose „Lietuvos dienose“. Keturias dienas E. Teresevičienė kvietė japonus dalyvauti įvairiose edukacinėse programose, jų metu mokė juos pinti juostas ir iš vaško gaminti žaisliukus.

„Visas keturias dienas lankytojų netrūko. Renginyje apsilankė daugybė japonų su vaikučiais, buvo ir vyresnės kartos lankytojų“, – pasakoja Eglė.

E. Teresevičienės teigimu, japonai labai smalsūs žmonės. Ši mums dar mažai pažįstamos tautos savybė, anot Eglės, atsiskleidė edukacinės veiklos metu. „Buvau paruošusi keletą juostų pynimo būdų, tad ne vienas edukacinės programos dalyvis prašė visus juos pademonstruoti. Vieną dieną išbandę vieną pynimo būdą, kitą dieną japonai sugrįždavo išbandyti jau kitų“, – prisiminimais apie viešnagę Japonijoje dalijasi Eglė. Ji teigė juostų pynimo pamokai paruošusi įvairiausių, ryškių ir švelnių spalvų siūlų, tačiau pastebėjo, kad japonai mieliau rinkosi švelnias spalvas. Juostas jie dažniausiai komponuodavo iš pilkos, žalsvos ir gelsvos spalvos siūlų.

Vieną pamoką E. Teresevičienė surengė Hiracukos savivaldybėje – ji vaikus mokė pasigaminti kalėdinius žaisliukus iš vaško.

„Į mūsų veiklą mielai įsitraukė į savivaldybę su reikalais užsukusi viena moteris su trejų metų mergaite. Mama iš pat pradžių truputį bijojo leisti mergaitei gaminti žaisliukus, nes vaškas yra karštas, tačiau kiek vėliau vis dėlto išdrįso. Tuomet mažoji dalyvė mielai įsitaisė man ant kelių, pasiėmė samtelį ir kartu ėmėsi darbo. Tokia mergaitės drąsa ir entuziazmu liko nustebinta ir mergaitės mama“, – pasakoja E. Teresevičienė ir priduria, kad japonai mielai bendrauja su kitų tautų žmonėmis.

E. Teresevičienė liko sužavėta ir japonų dėkingumo. Pasak jos, padarę darbelius, japonai sugrįžta nešini dovanomis ir dar kartą nuoširdžiai padėkoja. Atsidėkodami japonai dažniausiai dovanoja preciziškai supakuotus saldumynus. „Jeigu japonai kažką gauna, mainais už tai jie nori kažką atiduoti“, – sako Eglė.

Paskutinei pamokai pasibaigus, E. Teresevičienė susitiko su Hiracukos miesto meru Katsuhiro Ochiai. Šio susitikimo metu meras pasidžiaugė Eglės surengtomis pamokomis ir pasiūlė Alytaus daliųjų amatų mokyklai apsvarstyti galimybę mokinių  gaminius ateityje parduoti Japonijoje.

Paskutinė  E. Teresevičienės viešnagės Japonijoje diena buvo skirta ekskursijoms po lankytinas Japonijos vietas. Šią dieną Eglė viešėjo Kamakuros miestelyje, aplankė Budos skulptūrą, šventyklą, muziejus, japoniškus sodus ir įspūdingą bambukų giraitę.

E. Teresevičienės kelionės į Japoniją išlaidas apmokėjo Hiracukos miesto savivaldybė.

Hiracukos miestas visai neseniai tapo Alytaus miestu partneriu. 2017 m. rugsėjo 22 d. buvo pasirašytas abiejų miestų bendradarbiavimo ketinimų protokolas.

www.alytus.lt

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top