Pradinis / Kultūra / Lietuvių choras Ispanijoje įvertintas aukščiausiais apdovanojimais

Lietuvių choras Ispanijoje įvertintas aukščiausiais apdovanojimais

Vilniaus universiteto Kauno fakulteto (VU KnF) choras „Veni gaudere“, vadovaujamas Adelės Mikalkėnienės, iš rugsėjo 12–19 d. surengtos konkursinės-koncertinės išvykos Ispanijoje grįžo ne tik su dviem aukso diplomais, bet ir su aukščiausiu įvertinimu – Didžiuoju prizu, skiriamu pačiam geriausiam konkurso chorui.

Visai neseniai atšventęs kūrybinės veiklos 10-metį, VU KnF choras „Veni gaudere“ nutarė patikrinti savo vokalo galimybes ir išbandyti laimę toliau nuo namų – Ispanijoje. VII tarptautinis chorų festivalis ir konkursas „Canco Mediterrania“ vyko viename gražiausių Ispanijos Kosta Bravos regiono kurortinių miestų – Ljoret de Mare. Konkurse dalyvavo 13 chorų iš įvairių šalių: Lenkijos, Čekijos, Italijos, Ispanijos bei Farerų salų. Lietuvai šiame konkurse atstovaujantis VU KnF choras „Veni gaudere“ dalyvavo dviejose iš penkių konkurso kategorijų – sakralinės ir folklorinės muzikos.

Aukščiausi įvertinimai – iš konkurso komisijos

Konkurso dalyvius vertino kompetentinga komisija, kurią sudarė: Natalia Komarowa (Rusija), prof. Elżbieta Wtorkowska (Lenkija), prof. Jiři Holubecas (Čekija), hab. dr. Janas Borowskis (Lenkija). Vertinimo kriterijai – intonacija, natų tikslumas, garso kokybė, programos pasirinkimas ir bendras artistinis įspūdis. Nors konkurse dalyvavo ne vienas puikiai pasirengęs kolektyvas, komisija chorui „Veni gaudere“ ne tik skyrė abiejų kategorijų aukso diplomus, bet ir pripažino geriausiai iš visų amžiaus grupių ir kategorijų pasirodžiusiu choru ir apdovanojo jį Didžiuoju prizu.

„Šis apdovanojimas yra vienas svarbiausių ir reikšmingiausių tarptautinių „Veni gaudere“ laimėjimų, įrodančių per 10 kūrybinės veiklos metų pasiektą meninę ir vokalinę brandą, gebėjimą susitelkti, stengtis ir eiti išvien siekiant aukščiausių rezultatų“, – sako choro įkūrėja ir vadovė A. Mikalkėnienė.

Išskirtinė privilegija – koncertuoti Barselonos katedroje

Rugsėjo 15 d. VU KnF choras „Veni gaudere“ buvo pakviestas dalyvauti konkurso „Canco Mediterrania“ organizatorių surengtame chorų koncerte įstabaus grožio Barselonos katedroje. Šiemet koncertas buvo skirtas teroristinio išpuolio Barselonoje aukoms atminti. Jos buvo pagerbtos tylos minute, o chorai šį atminimą įprasmino savo atliekamais kūriniais.

Kauno evangelikų liuteronų Šv. Trejybės bažnyčios kunigo Sauliaus Juozaičio iniciatyva rugsėjo 17 d. choras surengė koncertą Valensijos Jėzaus Draugijos bažnyčioje. Jį organizuoti padėjo Lietuvos Respublikos konsulatas Valensijoje ir p. Vilma Dobilaitė. Susirinkusiai lietuvių bendruomenei ir kitiems klausytojams kolektyvas dovanojo sakralinės muzikos ir lietuvių kompozitorių kūrinių programą. Ją publika sutiko labai šiltai, negailėdama plojimų ir pagyrimų.

Artimiausi choro planai

Puikiai pradėjęs naujuosius mokslo metus, choras „Veni gaudere“ toliau rengia naujus pasirodymus. Lapkričio 1 d. jis koncertuos tradiciniame VU KnF Studentų atstovybės organizuojamame renginyje „Sielų upė“, o lapkričio 19 d. – Vilniuje, Bernardinų bažnyčioje, vyksiančiame Lietuvos aukštųjų mokyklų chorų festivalyje. „Veni gaudere“ maloniai kviečia apsilankyti šiuose renginiuose ir išgirsti sėkmę Ispanijoje atnešusius senosios bei šiuolaikinės muzikos kūrinius.

Kristina Dapkutė, http://naujienos.vu.lt

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top