Pradinis / Kultūra / Moksleiviai beveik 50 Lietuvos muziejų kviečiami lankytis nemokamai

Moksleiviai beveik 50 Lietuvos muziejų kviečiami lankytis nemokamai

Artėjant moksleivių rudens atostogoms, primename, kad jas galima praleisti turiningai ir įdomiai nemokamai lankantis beveik 50-yje Lietuvos muziejų.

LDK Valdovų rūmų nuotr.

Nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. iki gruodžio 31 d. Lietuvos muziejai visus Lietuvos moksleivius kviečia į specialią muziejų kultūrinio svetingumo programą „Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai“, kurią visi moksleiviai gali lankyti nemokamai.

„Moksleivių atostogos, manau, puiki proga susipažinti su Valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtomis parodomis muziejuose, išbandyti savo jėgas bei žinias kūrybinėse dirbtuvėse, edukacinėse programose. Svarbu pažymėti, kad moksleiviai nemokamai gali lankytis ne tik grupėmis, bet ir pavieniui ar su draugais“, – pabrėžė kultūros ministrė L. Ruokytė-Jonsson.

Moksleiviams muziejai siūlo įvairias edukacines programas, kūrybines dirbtuves, temines ekskursijas, žaidimus – viktorinas, filmų pristatymus bei kitus renginius ir veiklas, kurios suteikia galimybę artimiau pažinti iškiliausias mūsų krašto asmenybes – rašytojus, švietėjus, dailininkus, Vasario 16-osios akto signatarus. Tai puiki galimybė pasisemti žinių ir geriau susipažinti su šalies istorija.

Prie kultūrinės svetingumo programos prisijungė visi nacionaliniai ir respublikiniai muziejai, taip pat daugelis savivaldybių muziejų. Programa nuolat papildoma ir atnaujinama. Šiuo metu programoje dalyvauja 50 Lietuvos muziejų.

Apie minėtos programos renginius yra skelbiama interneto svetainėse www.muziejai.lt, www.muziejuedukacija.lt bei kiekvieno, prie iniciatyvos prisijungusio, muziejaus interneto svetainėje. Taip pat visa informacija apie programą buvo išplatinta Lietuvos mokykloms.

Kultūrinio svetingumo programą ir jos temą inicijavo Kultūros ministerija, įvertinusi sėkmingą Lietuvos muziejų asociacijos projekto „Lietuvos muziejų kelias „Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai“ patirtį.

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top