Pradinis / Kultūra / Rašytojai Rūtai Šepetys – garbingas Jungtinės Karalystės apdovanojimas

Rašytojai Rūtai Šepetys – garbingas Jungtinės Karalystės apdovanojimas

Šiemet „Carnegie“ medaliu už knygą „Druska jūrai“ („Salt to the sea“) apdovanojama Rūta Šepetys. „CILIP Carnegie and Kate Greenaway“ apdovanojimai – vieni garbingiausių ir prestižiškiausių apdovanojimų Jungtinėje Karalystėje už geriausias vaikų ir jaunimo knygas.

Škotų filantropo Andrew Carnegie (1846–1901), angliškai kalbančiose šalyse įkūrusio per 2 800 nemokamų bibliotekų, ir garsios XIX a. britų rašytojos ir iliustratorės Kate Greenaway premijos rašytojų ir iliustruotojų laikomos garbingiausiomis premijomis ir aukščiausiais įvertinimais už vaikų literatūros knygas.

JAV gyvenanti lietuvių kilmės rašytoja R. Šepetys išgarsėjo istoriniu romanu „Tarp pilkų debesų“ („Between Shades of Gray“, 2011; vertė Lina Būgienė, „Alma Littera“), kuriame per vienos šeimos istoriją ir paauglės jausmus jautriai ir įtaigiai papasakojo apie lietuvių tremtį ir patirtį Sibire.

Romanas 2012 m. pateko į trumpąjį „Carnegie“ premijos sąrašą.

2016 m. angliškai ir tais pačiais metais lietuviškai pasirodžiusiame romane „Druska jūrai“ (vertė Zita Marienė, „Alma Littera“), meistriškai supindama tikras ir išgalvotas detales, rašytoja atskleidė Antrojo pasaulinio karo pabėgėlių istorijas ir tragišką laivo „Wilhelm Gustloff“ žūtį.

„Carnegie“ medalis ir premija rašytojai R. Šepetys įteikiami birželio 19 d. Karališkame britų architektūros institute Londone („RIBA / Royal Institute of British Architects“).

R. Šepetys knygos išverstos į daugiau nei 30 kalbų, pagal romaną „Tarp pilkų debesų“ šiuo metu kuriamas filmas.

Fotografė Magda Starowieyska Fotorzepa

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top