Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / „Kultūrinė orientacija“ Radviliškyje

„Kultūrinė orientacija“ Radviliškyje

Radviliškio miesto kultūros centras gegužės 5 d. jau antrą kartą organizavo sveikatinamąją orientacinę-kultūrinę bėgimo akciją „Kultūrinė orientacija“. Šios akcijos tikslas įtraukti miestelėnus ir visus Radviliškio rajono gyventojus į kultūrinį gyvenimą, daugiau bendrauti, paskatinti žmones būti aktyvesnius, labiau rūpintis savo sveikata, daugiau judėti, rinktis sveikesnį maistą, tapti kraujo bei kaulų čiulpų donorais. Akcijos metu viso Radviliškio rajono gyventojai buvo kviečiami susivienyti, sukurti komandas, atlikti orientacinio bėgimo ir kultūrines užduotis.

Šventės pradžioje prisiminimais iš praėjusiais metais laimėtos kelionės pasidalijo Lietuvos šaulių sąjungos Radviliškio šaulių 601-osios kuopos vadas Pranas Sluckus. Visus susirinkusiuosius pasveikino ir sėkmės linkėjo Radviliškio miesto kultūros centro kultūros projektų vadovė Vilma Simaitienė.  Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Sporto skyriaus vedėjas Anicetas Savickas paaiškino taisykles. Tadas Grimaila, sveikuolių klubo „Atgaja“ narys, vedė linksmą ir energingą apšilimo mankštą, ir pagaliau buvo duotas startas. Bėgikų laiką skaičiavo kūno kultūros mokytoja Leonida Savickienė, lengvosios atletikos treneriai Gintautas Poška ir Vladas Novikovas. Prie starto linijos sustojo 13 komandų.

Šiais metais bėgimo trasa buvo gerokai ilgesnė – beveik 6 km, sustojimo punktų – net 10. Juose reikėjo atlikti įvairiausias užduotis: sukurti ketureilį, įkalti vinį, atsakyti į klausimus apie Lietuvos geografiją, istoriją, žymius žmones, užsidėjus „girtumo“ akinius įmesti kamuoliukus, atspėti dainą ir dar daug įvairiausių užduočių. Kol dalyviai rungtyniavo, šventėje apsilankę gyventojai galėjo atlikti įvairius testus, sužinoti apie sveiką gyvenseną ir net laimėti prizų Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro „sveikatos palapinėje“. Latvių kultūros centre įsikūrę Nacionalinio kraujo centro atstovai susirinkusius kvietė tapti kraujo ir kaulų čiulpų donorais. Lietuvos šaulių sąjungos Baisogalos šaulių 608-ajai kuopos nariai kvietė vaišintis „Kareiviška koše“. Šventėje koncertavo dainavimo studijos „Džia-da“ dainininkai (vad. Aurelija Meškauskienė).

Šių metų bėgimo akcijos moto – „Laimės ne pats greičiausias, bet greitas ir sumanus!“. Iš tiesų taip ir įvyko: pagrindinį prizą, Europos Parlamento nario Algirdo Saudargo įsteigtą kelionę į Strasbūrą, laimėjo ir pirmąją vietą užėmė Radviliškio Vaižganto gimnazijos abiturientai, pavadinę savo komandą labai originaliai – „4 kiaulės pakeliui į Strasbūrą“. Komandos nariai: Lukas Rimkus, Rusnė Brazdeikytė, Monika Kazulytė, Robertas Bernotas. Ši komanda pateko ir į greičiausiųjų, ir į sumaniausiųjų trejetukus. Antrąją vietą iškovojo Lietuvos šaulių sąjungos Radviliškio šaulių 601-osios kuopos „Vanagų“ komanda, o trečiąją vietą užėmė Lietuvos moksleivių sąjungos Radviliškio mokinių savivaldų informavimo centro komanda „RMSIC žvėriukai“. Patys protingiausi, geriausiai atlikę užduotis buvo Šeduvos gimnazijos kolektyvo nariai „Šeduvos svajonių komanda“. Ją sudarė Tomas Belko, Vigantas Tarbūnas, Nijolė Valčiukienė, Kristina Butkuvienė. Greičiausia buvo Lietuvos šaulių sąjungos komanda „Vanagai“: Martynas Buivydas, Imranas Krištanaitis, Klaudijus Višamirskis, Arnas Raudys.

Orientacinės-kultūrinės bėgimo akcijos „Kultūrinė orientacija“ rėmėjai, partneriai ir organizatoriai: Europos Parlamento narys Algirdas Saudargas, Seimo narys Paulius Saudargas, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Sporto skyrius, Radviliškio sveikuolių klubas „Atgaja“, Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras, Architektūros ir urbanistikos skyriaus, Lietuvos šaulių sąjungos Radviliškio šaulių 601-oji kuopa, Lietuvos šaulių sąjungos Baisogalos šaulių 608-oji kuopa, dainavimo studija „Džia-da“, organizacija „Unus Modorum“, Radviliškio rajono policijos komisariatas, Radviliškio rajono greitosios medicinos pagalbos centras, jaunimo centras „Jaunimo erdvė“, Nacionalinis kraujo centras.

Sveikatinamoji orientacinė-kultūrinė bėgimo akcija „Kultūrinė orientacija“ finansuota Radviliškio rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.

Radviliškio mieto kultūros centro informacija ir nuotraukos

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: