Pradinis / Kultūra / Kultūros receptas

Kultūros receptas

kultrecept2

Vilniaus miesto savivaldybė kartu su Mokytojų namais, Centro bei Šeškinės poliklinikomis pristato projektą „Kultūros receptas”. Šių poliklinikų medikai savo pacientams, sergantiems onkologinėmis, širdies ir kraujagyslių ligomis bei depresija kartu su receptu vaistams įteiks kvietimus į įvairius Vilniuje vykstančius kultūrinius renginius.

„Noriu pasveikinti gražią iniciatyvą, pasidžiaugti pirmą kartą itin prasmingu medikų ir kultūros įstaigų bendradarbiavimu. Tikiu, kad šis ilgalaikis projektas nustebins ir pradžiugins ne vieną ligonį – juk gera nuotaika, puikios emocijos yra labai svarbios kovojant su ligomis“, – sveikino projektą Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Projekte sutiko dalyvauti 10 kultūros įstaigų, kurios kas mėnesį į savo renginius siūlys kvietimų ar bilietų, suteiks galimybę nemokamai paklausyti koncerto, nueiti į spektaklį ar pamatyti parodą. Planuojama, kad projekto, vyksiančio 12 mėn., metu receptus į Kultūros renginius gaus apie 10 tūkst. pacientų.

„Iki šiol Vilniuje vyko daug puikių akcijų, yra daug gražių istorijų, kaip kultūra padeda gydyti žmonių sielas. Tačiau tokios didelės amplitudės ir didelės apimties akcija, kurią inicijuoja ir įgyvendina valstybinė institucija, vyksta pirmą kartą. Šį projektą galima palyginti su kasmet Vilniuje vykstančia akcija „Susitikime prie kavos puodelio“ – kai senjorai išėjo į gatves ir suprato, kad ir jie yra mūsų miesto gyvenimo dalis, kad jais rūpinamasi, jiems skiriamas dėmesys“, – sako daugelio Vilniuje vykstančių sveikatos programų iniciatorė, „Kultūros recepto“ globėja Agnė Zuokienė.

Pasak A. Zuokienės, ligoniai galvoja, kad šventės vyksta kažkur, už jų gyvenimo ribų, ir ne jiems, ir atskirai nuo jų. Todėl ši iniciatyva labai reikalinga. „Daug teko bendrauti su ligoniais. Gera nuotaika, pozityvios mintys padeda nugalėti baimes, vienišumo ir atskirtumo jausmą“.

Centro poliklinikos direktoriaus pavaduotoja Audronė Račkauskienė teigia, kad kultūra iš tikrųjų gali gydyti ir, kad tai nėra mitas. „Kad menas daro įtaką žmogaus sveikatai, jau žinoma nuo Antikos laikų, įrodyta moksliniais tyrimais. Projekto tikslas yra pagerinti sergančiųjų psichinę, fizinę, emocinę sveikatą bei pagerinti jų gyvenimo kokybę. Kartais „kultūros vaistai” tampa geresniais pagalbininkais, nei tikrieji vaistai“. Tikimasi, kad programos įgyvendinimo metu pagerės sergančiųjų lėtinėmis ligomis psichinė, fizinė, emocinė sveikata bei jų gyvenimo kokybė, pacientai mažiau jaus nerimą ir depresiją, lengviau atlaikys chemoterapinio gydymo šalutinius poveikius, sumažės skausmo intensyvumas, mažesnėmis dozėmis bus naudojami vaistai, lengviau bus kontroliuojamas kraujospūdis.

Anot idėjos iniciatorės Mokytojų namų direktorės Zitos Žepnickienės, ateity numatoma didinti kultūros bei medicinos įstaigų partnerių, dalyvausiančių projekte, skaičių. Tai leis „kultūros vaistus” skirti kuo didesniam pacientų ratui. Taip pat ši akcija galėtų pasklisti po visą Lietuvą ir galėtų tapti Vilniaus miesto sektinu pavyzdžiu.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: