Pradinis / Kelionės / Kuo turistus vilioja Molėtai?

Kuo turistus vilioja Molėtai?

Vos pašildžius saulei ir ryškiau sumirguliavus ežerams, Molėtuose sujudimas, kurį pajutę vietiniai gyventojai su šypsena pagalvoja: „Prasideda“ Kas prasideda? Turizmo sezonas!

Molėtai pasiruošę…

„Molėtai turizmo sezonui pasiruošę“, – taip trumpai savo sprendimą paskelbė gegužės 11 dieną infoture po Molėtų rajoną dalyvavę kelionių agentūrų, dirbančių atvykstamojo ir vietinio turizmo srityje, bei Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos atstovai, žurnalistai. Infoturo „Na Malėtų link Utenas“ metu svečiams buvo pristatytas Dubingių žirgynas ir jo gyventojai: nuostabūs žirgai, alpakos, kengūrų šeima, kupranugaris ir asiliukas, stručiai; Asvejos regioniniame parke aplankytas Jurkiškio upelio pažintinis takas, Žalvario parkas, ragauta žuvienės Mindūnų ežerų žvejybos muziejuje, įkopta į Labanoro apžvalgos bokštą.

„Mes pasiruošę“, – paklaustas apie artėjančią vasarą, sako V. Štelbys, Lietuvos kaimo turizmo asociacijos Molėtų skyriaus pirmininkas. Daugeliui poilsis kaimo turizmo sodyboje tampa kasmetine tradicija – nors trumpam, nors savaitgaliui… Vis daugiau svečių kaimo turizmą atranda kaip ramų, pažintinį šeimyninį poilsį. Tokie svečiai reiklesni, dažniau renkasi kokybiškesnes, aukštesnio lygio sodybas.  Į tai reaguodami savininkai gerina paslaugos kokybę. Laimi tie, kurie įdomiau, garsiau ir išradingiau pasiūlo daugiau ir įdomesnių kultūros, gamtos objektų, pramogų. Svečiai darosi vis labiau išprusę – iš anksto domisi, renka informaciją, bet kartu ir spontaniškesni – bet kokia žinutė (pvz., socialiniuose tinkluose) paskutiniu momentu gali kardinaliai pakeisti atostogų planus.“

„Mes pasiruošę“, – sako Molėtų krašto muziejaus direktorė V. Kazlienė. Mindūnai – ežeringiausias Molėtų kampelis. Todėl čia lankytojai gali susipažinti su vieninteliu Lietuvoje Ežerų žvejybos muziejumi. Čia saugomi viduramžių laikų luotai, plokščiadugnės eldijos, įvairiausios senovinės gaudyklės. Žvejai mėgėjai gali susipažinti su visais etnografinės žvejybos įrankiais, kurių amžius gali siekti daugiau nei šimtą metų. Mažiau besidomintiems žūklės įranga siūlome susipažinti su žvejo buitimi, Z kartos atstovus kviečiame susipažinti su šiuo muziejumi per žaidimą-mobiliąją programėlę „Ežerų žvejybos muziejus“, būtinai aplankyti „Smart ežerų žvejybos muziejaus ekspoziciją“, pasigėrėti molėtiškių žvejų pasaulio čempionų prizais. Šalia esančiame Molėtų krašto amatų centre galima užsisakyti skaniausią šiame krašte žuvienę, pasimokyti pinti bučius, nerti tinklus, pasigaminti keraminį suvenyrą ir pan. Neįtikėtina, bet Mindūnuose laukia dar vis nauja prabangi vieno iš garsiausių Lietuvos medžiotojų Antano Truskausko dovanota medžioklės trofėjų kolekcija.

Alantos dvaro muziejus-galerija vasarą pristatys amžiaus atradimą:  du Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje atrastus Alantos dvaro paveikslus: „Didikė iš Pac-Pomarnackų giminės su kanarėle“ ir „Didikas iš Pac-Pomarnackių giminės su baltu žabo“.

„Mes pasiruošę“, – sako ir Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro direktorė D. Kulienė. Ilginamas darbo laikas, centro svetainėje pateiktos naujos edukacinės programos, kelionių po Molėtų rajoną paketai. Turistų laukia naujai atidaryta meno ir suvenyrų parduotuvė ir, žinoma, darbuotojai, kurie pasiruošę atsakyti į turistų klausimus, suteikti rūpimą informaciją.

Ar pasiruošę Jūs?

Lankytojams siūloma pasivaikščioti pirmą sezoną savo grožį demonstruojančiu Jurkiškio upelio pažintiniu taku (1,5 km) – vienu įdomiausių ir įspūdingiausių Asvejos regioninio parko gamtos objektų. Upelio vagoje guli valstybės saugomas gamtos paveldo objektas – Jurkiškio akmuo, turintis dar ir „Puntuko vaiko“ vardą.

Taip pat siūloma įkopti į aukščiausią Lietuvoje Labanoro apžvalgos bokštą, kur iš paukščio skrydžio atsiveria Siesarčio hidrografinis draustinis, vaizdingiausias Aukštaitijoje Lakajų kraštovaizdžio draustinis, besidriekiantis miškingų kalvų apsuptais Baltųjų ir Juodųjų Lakajų ežerų duburiais, pasižymintis unikaliais pusiasaliais, salomis. Paragauti skanios kavos ir vietinio alaus, pamatyti, kaip gaminamas muilas, pasilepinti veido ir kūno masažais, daugiau sužinoti apie armonikas ar išmokti salsos žingsnelių, paprasčiausiai pasivaikščioti po Molėtus, lydimiems gido.

Pasiruošę?  Puiku! Molėtai, kuriuose viskas tikra, laukia svečių!

Molėtų TVIC informacija

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: