Pradinis / Šeima ir sveikata / Kuo vaikų ugdymui gali būti naudingos nuotraukos

Kuo vaikų ugdymui gali būti naudingos nuotraukos

„Pastaruoju metu Marija labai domisi nuotraukomis. Įrėmintomis, esančiomis mano ar tėčio išmaniajame telefone, sudėtomis į albumus. Kur buvusi, kur nebuvusi, vis prieina, susikaupusi tyrinėja tai, ką mato, pirštuku baksnoja į pažįstamus veidus, juokiasi atpažinusi. Ir būtinai nukreipia žvilgsnį į mane, ar aš taip pat žiūriu ten, kur ir ji“, – kasdieniais  motinystės džiaugsmais dalijasi televizijos laidos „Mamyčių klubas“ vedėja Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė.

Žavi moteris neslepia visai neseniai sužinojusi, kad nuotraukų žiūrinėjimas – puikus būdas ugdyti vaiko emocinį intelektą, arba, paprasčiau tariant, tai labai padeda mokyti vaiką atpažinti ir suvokti savo jausmus. „Man patinka su Marija žaisti prasmingai, taip, kad mūsų žaidimais ji visuomet ko nors išmoktų. Tad kad ir kaip kartais juokingai tai nuskambėtų, bet ir mamos turi nuolat mokytis netgi žaisti.“

Kaip tvirtina psichologė, Paramos vaikams centro vadovė Aušra Kurienė, emocijos gali būti parodomos kitiems, išreiškiamos tinkamu arba netinkamu būdu. „Labai svarbu  mums, tėvams, savo vaikus išmokyti emocijas reikšti tinkamai. O kad taip nutiktų, žmogui savo emocijas reikia gebėti atpažinti ir įvardyti. Ir tai daryti reikėtų į pagalbą pasitelkiant kasdienius dalykus, pavyzdžiui,  nuotraukas, šeimos albumus. Juk jose mes įamžinti visokie: liūdni, linksmi, verkiantys, išsigandę, nustebę. Vaikui galima net įvardyti tai, ką jis mato nuotraukoje: „Štai čia tu buvai labai nuliūdęs, supykęs, nes mes tau nedavėme ledų, nufotografavome tave tokį verkiantį“, arba „Štai čia tu taškeisi baloje, tau buvo labai smagu.“ Jei vaikas nufotografuotas ką nors plėšantis, draskantis, piktas, tėvams puiki proga pasakyti, kaip jie dabar džiaugiasi, kad šis užaugo, yra didelis ir supykęs taip nebesielgia. Emocijų mokymosi per nuotraukas principas labai paprastas – mes įvardijame jausmą, priimame jį, pasakome, kad tai normalu, kad taip jaučiasi visi“, – pasakoja A. Kurienė.

Daugiau apie emocinio intelekto ugdymą ir kitokius kasdienybėje naudingus dalykus auginant vaikus galite sužinoti laidoje „Mamyčių klubas“.

TV3 nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: