Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Kupiškio „Jaunimo Ramuva“ puoselės ir skelbs senąsias tradicijas

Kupiškio „Jaunimo Ramuva“ puoselės ir skelbs senąsias tradicijas

Modernėjanti visuomenė diktuoja savas tradicijas: esame susiskirstę į bendrijas, tikime skirtingais dievais, kalbame nevienodomis kalbomis, galime išsirinkti muziką iš daugybės jų stilių, turime savitas pažiūras. Tačiau giliai širdyje suprantame, kad visi esame panašūs kaip medžiai: mūsų šakos krypsta į skirtingas puses, bet visų šaknys įaugusios toje pačioje žemėje.

Sausio 21 d. Kupiškio kultūros centro etninės kultūros skyrius sukvietė jaunimą į pirmąjį klubo „Jaunimo Ramuva“ susitikimą. Jaunimo susitikimo Kupiškyje idėjos autorės etnografė Alma Pustovaitienė ir Daiva Palionienė į renginį pakvietė ir garbingų svečių. Jame dalyvavo patirties šioje veiklos srityje turintys Panevėžio „Ramuvos“ atstovai, Panevėžio kolegijos etnokultūros ir psichologijos dėstytojas Laimutis Vasilevičius, fotomenininkas Gintaras Skumbinas, verslininkas Vidas Kovalevskis ir Vilniaus „Jaunimo Ramuvos“ atstovas Lukas Stakėla. Susirinkimo metu buvo pristatyta būsima klubo veikla, tikslai: puoselėti ir skelbti senąsias tradicijas, domėtis papročiais, mokytis švęsti tradicines kalendorines šventes, taip pat liaudies dainų, sutartinių ir šokių, domėtis dvasiniu ir materialiu mitologiniu pasauliu. Į pirmąjį susitikimą atvykęs Kupiškio miesto jaunimas ir vyresni atstovai turėjo progą išbandyti liaudies šokių žingsnelius ir užtraukti liaudies dainų. Taip pat susitikimo metu buvo kalbama apie baltų tradicijas, mitologiją.

Svarbu suprasti, kad savos šalies tradicijos, papročiai yra autentiški, todėl būtinas jų išsaugojimas, skleidimas ateities kartoms. Juk visiems smagu šv. Kūčių vakarą traukti šiaudą iš po staltiesės ar atlikti kitus burtus. Tačiau jei to nebranginsime ir nepuoselėsime, visa tai gali greitai išnykti. „Be tradicijų mes esame niekas. Ieškokim savęs“, – sakė viena iš klubo organizatorių Daiva Palionienė.

http://kupiskiokultura.lt/

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: