Pradinis / Kinas, muzika, TV / Kuriamas „Tautiškos giesmės“ giedojimo žemėlapis

Kuriamas „Tautiškos giesmės“ giedojimo žemėlapis

Liepos 6-ąją, Mindaugo karūnavimo dieną, jau šeštus metus iš eilės visi lietuviai švęs kartu giedodami šalies himną – „Tautišką giesmę“. Tradicija, kurią pradėjo TV3 televizija, tapo unikali – lietuviai yra vienintelė tauta, kurios atstovai visame pasaulyje visi vienu metu gieda savo valstybės himną.

Šiemet Lietuvos himnas skambės tiesiogiai ne tik iš Vilniaus Vinco Kudirkos aikštės, bet ir nuo Palangos Birutės kalno. TV3 specialios tiesioginės transliacijos pradžia – liepos 6 d., šeštadienį, 20.50 val. Ją 21.00 val. vainikuos skambanti „Tautiška giesmė“.

Šiemet tradiciškai giedoti „Tautiškos giesmės“ TV3 kviečia visus lietuvius. Vaizdo žinių portalas www.zinios.lt (zinios.lt/himnogiedojimas) kviečia visus: visų šalių merijų, seniūnijų, bendruomenių atstovus ir miestų bei miestelių gyventojus registruoti vietą, kurioje planuojama giedoti „Tautišką giesmę“. Registracijos metu bus sudarytas ne tik visos Lietuvos, bet ir viso pasaulio lietuvių himno giedojimo žemėlapis.

Po „Tautiškos giesmės“ giedojimo portalas laukia visų internautų nuotraukų su užfiksuotomis himno giedojimo akimirkomis. Aktyviausiems bus įteiktos dovanos – Lietuvos vėliavos, skirtos kelti per valstybines šventes.

TV3 televizijos pradėta ir puoselėjama „Tautiškos giesmės“ giedojimo tradicija per šešerius gyvavimo metus jau tapo tautine – liepos 6 d. himno giedotojai buriasi jau įprastuose renginiuose įprastose vietose.

2 Komentarai

  1. Virginija sakalauskiene

    Kiek esu girdėjusi ,Raudondvario dvare (Kauno raj.) Mindaugo karūnavimo dieną bus giedama Tautiška giesmė,planuoju dalyvauti ir aš,apsirengusi tautiniu kostiumu

  2. Raudondvario dvare(Kauno raj.)tesiama tradicija Mindaugo karunavimo diena giedoti tautine giesme.Vyks grazi svente.
    Kvieciami visi

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: