Pradinis / Kūrybos kampelis / Menininkas Sigitas Orantas-Sausis: „Esame žmonės-gaudyklės“

Menininkas Sigitas Orantas-Sausis: „Esame žmonės-gaudyklės“

Nuo šių metų vasario 9 d. galerijoje „Aukso pjūvis“ (K. Donelaičio g. 62, Kaunas) eksponuojama Sigito Oranto-Sausio tapybos darbų paroda „Laiko gijos“.

S. Orantas-Sausis (g. 1974 m.) – įvairialypis, vis dar kūrybos raiškos formų ieškantis kaunietis dailininkas. Savo meninę veiklą pradėjęs Antano Martinaičio dailės mokykloje, per tam tikrą laiką išmėgino įvairias meno rūšis ir technikas. Iš pradžių didžiąją dalį laiko skyrė keramikai, pynimui, kūrė savitos technikos mozaikinius paveikslus iš medžio tošies, rašė poeziją. Nejučia į autoriaus gyvenimą įsiliejo tapyba. Iš pradžių mėgino tapyti aliejumi, tačiau laikui bėgant akrilo dažai pasirodė priimtinesnė ir lankstesnė medžiaga.

Šioje, pirmojoje, personalinėje S. Oranto-Sausio tapybos parodoje pristatoma daugiau nei 10 akrilo ir drobės technika sukurtų ryškiaspalvių simetriškais motyvais pasižyminčių darbų, kurie labai primena Tolimųjų Rytų kultūrų simbolį – mandalą. Ši, kaip žinoma, simbolizuoja pasaulio dvasinę harmoniją, tam tikrą jo tvarką. Išties šie S. Oranto-Sausio darbai yra darniai sujungtų formų, linijų ir spalvų kūriniai. Būtent spalvą pats menininkas pabrėžia kaip dominuojančią jo kūryboje. Labiausiai jam imponuoja geltoni ir žali atspalviai. „Svarbiausia, kad viskas sužaistų, kad tapant spalvos atsirastų būtent ten, kur turi būti“, – sako autorius. Paklaustas, kodėl taip sureikšminamos spalvos, jis teigia, kad viskas kyla natūraliai iš gamtos, ir save vadina tikru gamtos vaiku.

Nors Sigito kūriniai forma labai primena mandalas, pasakodamas apie savo kūrybą autorius to nepabrėžia. Jis nesiremia tam tikrais nusistovėjusiais kultūriniais simboliais, greičiau suteikia sau didelę interpretavimo laisvę ir simbolius kuria pats. Viename jo darbų matomas ratas, aplink išdėliotas tam tikras kiekis gėlių formos motyvų. Tai – kiekvieną šio darbo kūrybos dieną simbolizuojantis ženklas.

„Esame žmonės-gaudyklės: per mus pereina emocijos, įvairi energija, kurią turime išreikšti“, – kalba dailininkas ir savo tapybą vadina savotiška meditacijos forma, kuri gali suteikti dvasinės energijos ne tik jam pačiam, bet ir parodos žiūrovams.

Parodą galima aplankyti iki kovo 15 d.

Parengė Miglė Morkūnaitė
Galerija „Aukso pjūvis“

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top