Pradinis / Kūrybos kampelis / Velykinė dekoracija

Velykinė dekoracija

Belaukiant Velykų galima papuošti namus savo pačių gamintomis velykinėmis dekoracijomis. Į kūrybinę veiklą būtinai įtraukite ir vaikus.

Reikės:

norimų spalvų ir raštų stalo servetėlių,
įvairaus dydžio balionų,
klijų „Lipalas“.

Darbo eiga:

1. Servetėles suplėšome bet kokio dydžio gabalėliais, balioną pučiame, kol jis įgauna norimą dydį ir kiaušinio formą, užrišame.

2. Klijus supilame į dubenį ir atskiedžiame vandeniu santykiu 1:1 (galima ir daugiau), išmaišome.

3. Teptuku ar ranka ištepame balioną klijų mišiniu ir dedame servetėlių gabalėlius. Klojame sluoksneliais vieną ant kito, vis suvilgydami klijais. Klojinys ant baliono turėtų būti šlapias, o ne permirkęs (kad neplyštų). Sausų vietų geriau nepalikti. Jei klojant apatiniai sluoksneliai labai šlapi, pakanka viršutinius užspaudyti rankomis. Galima servetėles dėlioti pagal raštą, spalvas, specialiai paglamžyti – kurti pagal tuo metu užplūdusias fantazijas…

4. Taip užklojame beveik visą balionėlį servetėlėmis palikdami viršūnėlę (juk reikės jį ištraukti). Jei trūksta spalvų ar rašto, margutį dar pamarginame paglamžytomis skirtingų spalvų servetėlėmis ar kitaip. Užtepame klijų mišinio.

Kiek sluoksnių naudoti, priklauso nuo to, ką vėliau su kiaušiniu darysime. Kuo storiau uždengsime, tuo kiaušinis bus tvirtesnis, tuo daugiau galimybių bus ką nors su juo nuveikti, todėl servetėlių reikėtų negailėti. Šiam mažam balionėliui buvo sunaudotos keturios didelės servetėlės.

5. Turime pabaigtą balioną. Jį paliekame parai, kad išdžiūtų. Visi sluoksniai turi būti sausi ir sukietėję.

6. Beliko išimti balioną (tiesiog pradurti ir ištraukti), apkirpti kraštus ir šiek tiek įspausti kiaušinio dugną, kad stovėtų.

7. Baigta! Toliau viskas priklauso fantazijos ir išmonės. Galima pagaminti puikią Velykų stalo dekoraciją, joje įdėti vazonėlį su velykine žole ar žydinčiais narcizais arba priberti šokoladinių kiaušinukų vaikams.

Smagios kūrybos!

http://ausrra.blogspot.com

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top