Pradinis / Kūrybos podiumas / „Kūrybos podiumas 2018. Vasara“

„Kūrybos podiumas 2018. Vasara“

Dar žiemą į įspūdingą šventę Lietuvos dizainerius ir jų kūrybos gerbėjus subūręs „Kūrybos podiumas“ sugrįžo skelbdamas vasaros sezono pradžią. Grožio ir mados renginys šį šeštadienį į „Autotojos“ centrą Kaune susirinkusiems svečiams dovanojo įdomų reginį – vasarišku lengvumu, gaivumu ir spalvingumu alsuojančią savo kūrybą pristatė daugiau nei dešimt drabužių ir papuošalų kūrėjų.

„Kūrybos podiumas“ yra išskirtinis tuo, kad sudaro sąlygas prisistatyti bei profesionalų įvertinimo sulaukti ir pradedantiesiems dizaineriams. Tad vakaro svečiai išvydo kolekcijas, kurtas ir jau neblogai žinomų dizainerių, ir pirmąkart ant podiumo debiutuojančių kūrėjų.

Į kolekcijų pristatymą atvyko ir nemažai žinomų žmonių: dainininkė Ingrida Kazlauskaitė, dizainerė Olesia Les, dizaineris Kęstutis Lekeckas, aktorė Eglė Jackaitė, dizainerė Aurelija Jurkšaitytė, žinomas plaukų stilistas Karolis Murauskas ir kt. Vakaro metu kartu su modelių agentūrų ECMA ir „Catwalk“ merginomis podiumu žengė garsi šokėja Gintarė Slausgalvienė, buvusi „TV pagalbos“ narė Neringa Mažeikienė, vizažo meistrė ir tapytoja Gintė Ramutytė, papuošalų kūrėja Elvyra Monginienė. Kolekcijų pristatymo modeliais tapo ir kūno rengybos čempionė Veronika Iljinaitė bei konkurse „Miss New World 2018“ nominaciją „Miss Bikini“ laimėjusi Brigita Gaižauskaitė.

Renginio, kurį atidarė fotografės JurArt’s mažųjų modelių mokyklėlės auklėtinių pasirodymas, metu buvo pristatyta Jurgitos Gelgotienės kurta vasariškų lininių drabužių kolekcija „Lino simfonija“. Išskirtinius drabužius iš vilnos velianti Nadin Smo pristatė kolekciją „Go, girls“. Ypatingu moteriškumu žavėjo jau penktoji „Jolantos Boutique“ įkūrėjos Jolantos Serbentaitės drabužių kolekcija „Lady“. Žiūrovai išvydo ir dar vieną drabužių iš itin vertinamo lino kolekciją „Švelnumas“, kurią sukūrė Rasa Kukuraitienė. Elegancija, romantiškumu ir moteriškumu alsuojančią drabužių bei aksesuarų iš šilko kolekciją „Žiedų kelias“ pristatė Gitana Vyšniauskienė (drabužių kūrėja) ir Kristina Čyžauskienė (papuošalų kūrėja). Šilko magiją paskleidė ir rankomis ištapytų suknelių, dekoruotų nėriniais, kolekcija „Brendu į vasarą“, kurta „Romarikos šilko namų“ įkūrėjos Romarikos Pikelienės. Itin elegantišką jungtinę kolekciją „Kaja“ podiumui paruošė „R-Style“ (drabužiai) ir „AteNora accessories“ (papuošalai) kūrėjos.

„Kūrybos podiume“ buvo pristatytos ir papuošalų kolekcijos: kone  10 metų  savo kūriniais moteris puošiančios Agnės Linartės kolekcija „In the center“,  šiaulietės menininkės Violetos Karlinskienės papuošalų kolekcija „Pievų paslaptys“, kurta iš panaudotų medžiagų, šilko ir lino atraižų, „AurimDesign“ kolekcija „Nuo sutemos ligi aušros“, laužyti stereotipus kviečianti „La belle of D“ įkūrėjos Dovilės Simonavičienės kolekcija „Moteris“ ir „Bella accessories“ kolekcija „Pašėlusi vasara“.

Išrinkti kūrybiškiausiai 2018 metų vasaros kolekcijai drabužių ir papuošalų kategorijose buvo sudaryta komisija.  Kol ji tarėsi, žiūrovų dėmesys nukrypo į vakaro viešnias. Savo kurtų drabužių kolekciją „Vasaros atspalviai“ ant podiumo pirmąkart pristatė buvusios „TV pagalbos“ narės Neringos Mažeikienės sesuo Rigonda Užpalevičienė („Rigonda style“). Kolekcijos keliamą įspūdį sustiprino kitos sesers Ivetos Norbutaitės kurti rankų darbo papuošalai „Ivetos aksesuarai“. Darniai viena kitą papildančią seserų kūrybą pristatyti padėjo Neringa Mažeikienė ir Rigondos dukros Sindrė ir Elinga.

R. Užpalevičienei drabužių kūrimas yra saviraiškos būdas ir maloni laisvalaikio veikla. „Ištekėjusi ėmiau kurti drabužius sau ir vyrui. Dukreles puošdavau savo kurtais vaikiškais kostiumėliais. Metams bėgant tai peraugo į „Rigonda style“ moteriškų drabužių kolekcijas“, – pasakoja moteris, kuriai nuo mažens patiko įvairūs rankdarbiai.

Kolekcijoms ji naudoja aukščiausios kokybės natūralias medžiagas, siūlus: kašmyro, alpakų vilną, moherį, šilką, medvilnę. Mezginius puošia nėriniais, „Swarovski“ kristalais, perlais, kailiukais, kurie rūbams prideda žavesio, paslapties, išskirtinumo. Ji teigia savo kurtais drabužiais norinti parodyti, kad megztas rūbas gali būti ne tik kasdieninis, bet ir puošnus, elegantiškas, tinkantis ir šventėje, vakarėlyje. Viskas priklauso nuo modelio ir kolekcijos.

Dalyvauti „Kūrybos podiume“ Rigondą paskatino artimieji: „Draugų, šeimos ir sesių buvau nuolatos raginama pristatyti savo kūrybos vaisius. Žengti pirmąjį žingsnį „Kūrybos podiume“ labiausiai mane pastūmėjo vyresnė sesuo Iveta, kuri kuria originalius papuošalus „Ivetos aksesuarai“, ir jaunėlė sesuo Neringa, kuri yra didžiausia mano kūrybos gerbėja. Be to, šis renginys mane sužavėjo tuo, kad suburia tiek daug nuostabių, kūrybingų, išradingų, talentingų asmenybių. Apskritai labai žaviuosi lietuvių gebėjimais ir darbštumu.“

Suskaičiavus komisijos balus, už kūrybiškiausią aksesuarų kolekciją buvo apdovanota „AurimDesign“ kūrėja, o už kūrybiškiausią drabužių kolekciją – Nadin Smo.

„2015 metais „Kūrybos podiumas“ iš ilgai brandintos idėjos pavirto į išskirtinį renginį. Ir taip įvyko tik dėl gyvenančių kūryba ir vertinančių ją. Todėl džiugu, kad gausybei žmonių šis renginys jau tapo itin laukiama ir ypatinga tradicija. Per tą laiką ant podiumo įvyko nemažai debiutų (jų sulaukėme ir šiandien), renginyje užsimezgė daugybė įdomių pažinčių bei draugysčių ir netgi „užgimė“ naujų kūrėjų, kuriems „Kūrybos podiumas“ įkvėpė drąsos žengti savo svajonių link“, – įdėtų pastangų rezultatais džiaugėsi renginio organizatorės Inesa Uktverienė ir Kristina Parachomikienė.

Organizatorės dėkoja visiems kūrėjams, modeliams, renginio vedėjui Karoliui Ugintui, fotografams, grožio specialistams, komisijos nariams, svečiams ir, žinoma, rėmėjams. Už renginio fotosienelės įvaizdį dėkoja fotografei Evelinai Šumilovaitei.

Renginį rėmė „Autotoja“, „Saldžiosios gėrybės“, „Bioderma“, „Kauno grūdai“, „Volfas Engelman“, modelių agentūros ECMA ir „Catwalk“, šokių studija „Demo“, sporto klubas „Sports House“.

Nuotraukos: FYL ir „Augis Foto“

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll To Top
%d bloggers like this: