Pradinis / Sportas / L. Asadauskaitei-Zadneprovskienei – Pasaulio taurės II etapo sidabras!

L. Asadauskaitei-Zadneprovskienei – Pasaulio taurės II etapo sidabras!

Sofijoje (Bulgarija) vykstančio šiuolaikinės penkiakovės Pasaulio taurės II etapo moterų varžybų finale Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė užėmė 2-ąją vietą, o Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė – 12-ąją.

Plaukimo ir fechtavimosi rungtyse Lietuvos atstovėms sekėsi labai panašiai.

Plaukdama G. Venčkauskaitė-Juškienė distanciją įveikė per 2 min. 21,09 sek. ir užėmė 19-ąją vietą (268 taškai), o minimaliai atsilikusi olimpinė čempionė buvo 21-a (2:21,83; 267).

Fechtuojantis jau L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė minimaliai aplenkė savo kolegę. Vilnietė buvo 15-a (18 laimėtų kovų, 17 pralaimėtų; 208), o G. Venčkauskaitė-Juškienė liko laipteliu žemiau (17/18; 202).

Vis dėlto olimpinei čempionei daug geriau sekėsi papildomame fechtavimosi etape. G. Venčkauskaitė-Juškienė jau pirmąją kovą pralaimėjo airei Natalyai Coyle ir liko be papildomų taškų. Netrukus L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė įveikė tą pačią airę, dar nugalėjo britę Joanną Mur, japonę Reną Shimazu, lenkę Anną Maliszewską, baltarusę Anastasiją Prokopenko ir į savo sąskaitą įsirašė 5 papildomus taškus.

Jojimo rungtyje G. Venčkauskaitė-Juškienė kliudė 3 kliūtis, 9 sek. viršijo leistiną laiko limitą ir turėjo tenkintis 270 taškų (32 vieta rungtyje). Tuo metu L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė per prapliupusią liūtį suklydo tik įveikdama vieną kliūtį ir pelnė 293 taškus (16 vieta).

Bendrojoje įskaitoje po 3 rungčių pirmavo prancūzė Marie Oteiza, sukaupusi 843 taškus. Antra buvo baltarusė Volha Silkina (822), trečia – britė Francesca Summers (794). Pastarąją sportininkę nuo L. Asadauskaitės-Zadneprovskienės (773 taškai; 15 vieta) skyrė 21 sek., nuo G. Venčkauskaitės-Juškienės (740; 27) – 54 sek.

Bėgdama ir šaudydama L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė ėmė greitai artėti prie pirmojo trejeto, trečiojo apsilankymo šaudykloje metu jį pavijo, o bėgdama trečiąjį ratą ir išsiveržė į antrąją vietą. Šaudyti paskutinį kartą Lietuvos sportininkė pradėjo tuomet, kai pirmavusi prancūzė M. Oteiza atliko paskutinį taiklų šūvį ir sugrįžo į bėgimo trasą. Vis dėlto netaiklūs keletas pirmųjų šūvių neleido L. Asadauskaitei-Zadneprovskienei užmegzti kovos dėl pirmosios vietos, tačiau ir antroji vieta į elito varžybas po beveik metų pertraukos sugrįžusiai olimpinei čempionei suteikė daug džiaugsmo.

„10 mėnesių nedalyvavau varžybose dėl traumos ir operacijos, tad esu labai laiminga dėl sugrįžimo ant pakylos“, – iš karto po finišo sakė L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Paskutinę rungtį olimpinė čempionė įveikė per 12 min. 16,90 sek. (3 vieta; 564 taškai) ir iš viso finale surinko 1337 taškus. Varžybų laimėtoja tapusi M. Oteiza finale surinko 1352 taškus, o trečiąją vietą užėmusi italė Alice Sotero (1332 taškai).

G. Venčkauskaitė-Juškienė bėgdama ir šaudydama taip pat gerokai pagerino savo poziciją. Kaunietė bėgimo ir šaudymo trasą įveikė per 12 min. 14 sek. (2 vieta; 566), o bendrojoje įskaitoje pakilo į 12-ąją vietą (1306).