Pradinis / Aktualijos / Laimės diena sugrįžta į Kauną

Laimės diena sugrįžta į Kauną

Kovo 20 d. Jungtinių Tautų Organizacijos iniciatyva pasaulyje minima Laimės diena. Pirmą kartą ši proga Lietuvoje buvo minima pernai projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ komandos sumanymu. Praėjusiais metais garsiai nuaidėjusi šventė į Kauną ir Kauno rajoną sugrįžta ir šiemet.

Kaip teigia „Kaunas 2022“ vadovė Virginija Vitkienė, šiųmetės Laimės dienos idėja yra apie rimtus ar netgi skaudžius dalykus diskutuoti šventiškame kontekste ir taip patraukti visuomenės dėmesį į labai aktualias, tačiau dažnai nepelnytai primirštas temas.

„Šiųmetis Laimės dienos šūkis „Duok laimei kelią“ atkreipia dėmesį, kad dažnai kultūrinis miesto gyvenimas ir viešosios erdvės prieinami tik jaunam, sveikam žmogui, tačiau didelei daliai visuomenės sunkiai ar visai nepasiekiami“, – sako V. Vitkienė.

Jos teigimu, „Kaunas 2022“ komanda šiemet pakvietė mieste ir rajone veikiančias organizacijas ar bendruomenes bent vienai dienai plačiau duris atverti visiems, ypač pagalvoti apie tuos, kuriems sunkiau įveikti laiptus, slenksčius, kurie negirdi pasakojimų ar nemato paveikslų.

„Labai džiaugiamės, kad sulaukėme per 100 iniciatyvų, kurios išsiskleis minint Tarptautinę laimės dieną kovo 20 d. Kaune ir Kauno rajone“, – sako „Kaunas 2022“ vadovė.

Seminare – pranešėjai iš užsienio

„Kaunas 2022“ programos „Dizainas laimei“ komanda Tarptautinės laimės dienos proga rengia seminarą „Prieinamumo kultūra ir menas prieiti: laimės vertos patirtys“, kuriame pranešimus skaitys ir diskutuos meno terapeutai ir kultūros operatoriai iš Italijos, Lenkijos, Olandijos ir kaimyninės gatvės.

„Pavyzdžių, kaip kultūrą padaryti prieinamesnę ar geriau pasiekiamą, toli ieškoti nereikia. Pasidalyti savo gerosiomis praktikomis kvies Kauno menininkų namų direktorė Rūta Stepanovaitė, taip pat kolegos iš Lenkijos, kuriems pavyko suorganizuoti didelį muzikos festivalį, pritaikytą žmonėms, turintiems specialiųjų poreikių, bei literatūros skaitymo naktis kurtiesiems“, – sako „Dizaino laimei“ kuratorė Jūratė Tutlytė.

Anot jos, seminaras, vyksiantis Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje, turėtų patraukti tiek kultūros operatorių ir organizatorių, tiek specialistų bei šeimų, kurios susiduria su Alzheimerio liga ar demencija, dėmesį, nes renginyje svečias iš Italijos dr. Ivo Cilesi pasakos apie meno terapijų taikymą pažeidžiamų žmonių ir jų šeimų gydymui. 

„Norime atkreipti dėmesį į fizinius ir vidinius barjerus, su kuriais visi susiduriame kasdienybėje: gatvėje, mokykloje, muziejuje, bet dar labiau norime kalbėti apie tai, kaip įveikti atskirtį, kad prieinamumas taptų kasdienybės norma. Juk kartu mes esame laimingesni“, – sako J. Tutlytė.

Stotyje – „tylieji“ koncertai

Laimės dieną Kaune ir Kauno rajone vainikuos vakarinis koncertas Kauno geležinkelio stotyje – čia vienu metu gros trys atlikėjai: Manfredas, Paulius Kilbauskas ir grupė „Flash Voyage“. Susimaišyti skirtingoms melodijoms neleis net 400 ausinių, skirtų susirinkusiai publikai. Per jas kiekvienas galės klausytis sau labiausiai patinkančio atlikėjo.

„Stotis kovo 20 d. vakarą nušvis sodriai žalia – žaliosios citrinos spalva. Vaisiaus, kuris yra mūsų šiųmetės šventės simbolis. Geležinkelio stoties erdvėse lauks skirtingos pramogos, čia bus galima vaišintis žaliųjų citrinų limonadu ar tiesiog ilsėtis išsitiesus ant specialiai renginiui patiestos pievos, mėgautis Kauno botanikos sodo augalų žaluma“, – intriguoja Laimės dienos organizatorė Irutė Tumaitė.   

Pixabay.com nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: