Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Laimės paukštę rado kaime

Laimės paukštę rado kaime

Ignalinos rajone, Cijonų kaime, gyvena Laimos ir Rimanto Rakauskų šeima. Prieš devynerius metus paveldėję seną senelių sodybą, prieš trejus joje įkūrė „Paukščių kaimą“. Klegančių, švilpaujančių, kleketuojančių sodybos gyventojų pažiūrėti važiuoja autobusai vaikų ir suaugusiųjų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio, o su kaimo šeimininkais šį savaitgalį buvo galima susipažinti aktyvaus laisvalaikio ir turizmo parodoje „Adventur“.

„Mano gyvenimo svajonė buvo povai. Vis sakydavau, kad jei kada persikelsime gyventi į kaimą, auginsiu juos“, – svajonę prisimena sodybos šeimininkė L. Rakauskienė. Įgyvendinti ją pavyko, kai su vyru persikėlė gyventi į močiutės dovanotą vienkiemį Cijonų kaime, Ignalinos rajone. Povai po kiemą vaikščioti pradėjo, kai gimė poros dukra Mėlika. Vėliau atsirado vištų, žąsų ir putpelių.

„Kai dukra ūgtelėjo, ji apie savo ūkį papasakojo darželio vaikams ir auklėtojai. Auklėtoja panoro mus aplankyti, paskui atvažiavo vaikų iš kito darželio, dar po kurio laiko – jau ir iš kito rajono. Tada ir kilo mintis sodyboje įkurdinti „Paukščių kaimą“. Tik tada tikrai nemanėme, kad mūsų hobis taps darbu“, – sako L. Rakauskienė, šiandien į kaimą užsukusiems lankytojams rodanti ne tik povus, putpeles, fazanus, bet ir stručius bei dekoratyvinių veislių vištas, antis ir žąsis.

„Jei trokšti laimės, tai žinok, kad Laimės paukštė gyvena Cijonuose. Atvažiuok ir surask ją“, – kviečia sodybos šeimininkai. Paukščių apžiūrėti užsukusiems vaikams jie turi parengę edukacinę programą – iš kaimo vištų ar stručių kiaušinių didžiulėje keptuvėje ant laužo kepa kiaušinienę, verda kvapnią žolelių arbatą, vaišina naminiais sausainiais.

Pasistiprinę kaimo lankytojai žąsų plunksnomis rašo norus ir juos ilgu keliu per pelkę neša į Laimės paukščio lizdą. „Neabejoju, jei tikrai labai nori, visi norai išsipildo“, – sako „Paukščių kaimo“ šeimininkė Laima ir, matyt, yra teisi, nes jos noras auginti povus kaime juk irgi tapo realybe.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: