Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Laisvės gynėjų diena Ignalinoje

Laisvės gynėjų diena Ignalinoje

Lietuvoje 25-ąjį kartą paminėtos tragiškų Sausio 13-osios įvykių metinės – Laisvės gynėjų diena. Šiai progai skirtų renginių – parodų, minėjimų, literatūrinių ir muzikinių popiečių – vyko visose Ignalinos rajono seniūnijose, mokyklose. Sausio 13-ąją atmintinos datos iškilmingas minėjimas į Ignalinos kultūros centrą sukvietė ignaliniečius. Salė buvo pilnutėlė. Argi reikia didesnio įrodymo, kad niekas neužmiršta, kad atmintis gyva, o laisvė branginama?

Minėjimas pradėtas Lietuvos valstybės himnu. Vėliau skambėjo legendinio atgimimo laikų dainiaus kūrinys „Atminty išsaugokim“, scenoje sukurta jaudinanti šokio kompozicija, įnešta Lietuvos vėliava, degančios žvakelės, trispalvės gėlės. Prisiminti žuvusiųjų vardai, jų nuotraukos parodytos ekrane, o atminimas pagerbtas tylos minute. Į sceną pakviesti Ignalinos krašto laisvės gynėjai. Savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis jiems įteikė atminimo dovanas ir linkėjo sveikatos, tvirtybės.

„Tada tauta buvo kaip niekad vieninga, drąsi ir tikinti ateitimi. Šiandien mes kartais to pritrūkstame. Tačiau tikrai esame dėkingi visiems laisvės gynėjams, savo krašto didvyriams. Saugokite atmintį, būkite pavyzdžiu mūsų jaunimui“, – sakė meras.

Laisvės gynėjų vardu kalbantis Arūnas Domininkas Grabažis prisiminė, kaip buvo kuriama pasienio struktūra, kaip pirmieji Ignalinos pasieniečiai 1991 m. sausio 8 dieną išvyko saugoti parlamento, kokie jie buvo dvasiškai stiprūs ir, kaip ir visa tauta, nenugalimi. „Tikiu, kad mūsų vaikai ir anūkai niekada nevergaus svetimiems, kad sugebės išsaugoti laisvę“, – sakė jis.

Visus pradžiugino jaunasis Ignalinos solistas Mantas Bendorius, drąsiai ir ryžtingai atlikdamas kūrinį „Kareivio daina“. Renginio vedėjas teigė, kad negalime abejoti Lietuvos ateitimi, kai auga tokie šaunūs vaikinai. Nuotaikingas buvo ir Arvydo Vilčinsko koncertas. Skambėjo geriausios, visiems puikiai žinomos senos jo dainos bei nauji kūriniai. „Šiandien turime džiaugtis, nes jei tik liūdėsime, tai už laisvę paaukoti gyvenimai neteks prasmės“, – sakė dainininkas.

Po koncerto dar ne visi skirstėsi namo. Žmonės pakviesti pasižiūrėti Leono Vytauto Glinskio dokumentinio filmo „Laužai prie parlamento“.

Parengė Lina Kovalevskienė

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: