Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Laisvės gynėjų pagerbimas Tryškiuose

Laisvės gynėjų pagerbimas Tryškiuose

Praėjusį trečiadienį visa Lietuva prisiminė kraupios sausio 13-osios nakties įvykius. Nuo tos krauju paženklintos nakties prabėgo jau 25 metai, tačiau, ko gero, kiekvienam lietuviui ši data vis dar kelia slogių prisiminimų. Nemažas būrys tryškiečių tada taip pat tapo įvykių prie Televizijos bokšto ir Lietuvos Respublikos Seimo rūmų liudininkais, todėl neliko nuošalyje ir aktyviai dalyvavo Laisvės gynėjų dienos minėjimo renginiuose.

Laisvės gynėjų dienos minėjimo renginiai prasidėjo anksti ryte tradicine pilietine akcija „Atmintis gyva, nes liudija…“. Jos metu Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos bei kitų miestelio įstaigų languose suplazdėjo žvakelių liepsnos. Vėliau tiek moksleiviai, tiek vyresni tryškiečiai rinkosi miestelio aikštėje, kur jau degė atminimo laužas, ir drauge giedojo Lietuvos Respublikos himną.

Su aikštėje susirinkusiais tryškiečiais sausio 13-osios prisiminimais dalijosi įvykių Vilniuje liudininkas, aktyvus visuomenės veikėjas, buvęs Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Antanas Algimantas Lauraitis. Apie šios datos svarbą ir laisvės reikšmę kalbėjo ir Tryškių seniūnas Jonas Buivydas, Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos direktorius Juozas Maneikis bei gimnazijos moksleiviai – Dovydas Monkevičius ir Silvija Kontrimaitė.

Pamiršti neliko ir tie 14 Lietuvos didvyrių, kurie prieš 25-erius metu paaukojo savo gyvybę už mūsų visų laisvę. Kiekvienam iš jų šalia Tryškių simboliu tapusio akmens uždegta po atminimo žvakelę. Žuvusiųjų garbei skambėjo ir trimito muzika.

Tryškių kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkas Vilius Bėliakas

Ritos Balsienės nuotraukos

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: