Pradinis / Šeima ir sveikata / Lidija Rasutis: „Kai serga moteris, serga visa šeima“

Lidija Rasutis: „Kai serga moteris, serga visa šeima“

Tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje krūties vėžys išlieka dažniausia onkologine liga, kuria serga moterys. Amerikos lietuvė Lidija Rasutis šiemet tapo kasmetinio labdaros renginio „Sužydėjusi viltis“ (angl. „Blossom of Hope“) organizacinio komiteto vadove ir kviečia Lietuvos visuomenę prisijungti prie kovos su krūties vėžiu šalyje.

Lidija Rasutis, Edmundo Paukštės nuotr.

Lietuvoje kasmet diagnozuojama apie 1,5 tūkst. naujų krūties vėžio atvejų. Tai dažniausia onkologinė moterų liga ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje Europos šalių, JAV, Kanadoje, Australijoje.

Siekiant pagerinti ankstyvą krūties vėžio diagnostiką, Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija jau daugiau nei 10 metų organizuoja labdaros renginį „Sužydėjusi viltis“, prie kurio pirmą kartą prisijungė ir L. Rasutis.

„Pajutau, kad atėjo laikas atiduoti duoklę geriems darbams. Niekada nebuvau abejinga labdarai, visada rasdavau būdų, kaip padėti tiems, kam mano pagalba reikalinga. Šis renginys man yra ypač artimas, nes augau medikų šeimoje, kur nelaukdavome, kada užklups liga, ir visada suvokėme ligų prevencijos svarbą“, – sako L. Rasutis.

Iniciatyvos metu surinktos lėšos yra skiriamos priemonėms, reikalingoms šiuolaikiškai vėžio diagnostikai , – krūties žymekliams įsigyti. L. Rasutis teigimu, kiekviena moteris turėtų bent kartą per metus skirti dėmesio savo sveikatai.

„Aš pati kiekvieną kovo mėnesį savo gimtadienio proga pasidarau visus būtiniausius sveikatos tyrimus. Tai tarsi dovana sau. Norėčiau, kad moterys nelauktų, kol bus per vėlu, kad laiku pasitikrintų ir turėtų galimybę suvaldyti ligą. Nes kai moteris serga, kartu serga visa jos šeima – vaikai, vyras, tėvai ir draugai, liga paliečia visus artimuosius“, – teigia L. Rasutis.

Per pastaruosius 10 metų „Sužydėjusi viltis“ surinko beveik 200 tūkst. eurų biopsijos adatoms ir krūties žymekliams. Lėšos buvo paaukotos Lietuvos onkologijos ligoninėms.

Šiemet labdaros renginys vyks gegužės 11 dieną. Į jį patekti gali kiekvienas, įsigijęs bilietą. Aukoti labdarai kviečiami visi, neabejingi krūties vėžio prevencijai Lietuvoje.

Labdaros renginį organizuoja Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija, kuri vienija Lietuvoje gyvenančias užsienio šalių ambasadų darbuotojų ir verslininkų žmonas iš daugiau nei 25 šalių bei veiklias Lietuvos moteris. Savo savanoriška veikla asociacija padeda spręsti socialines problemas Lietuvoje.

Daugiau informacijos apie labdarą: www.iwavilnius.com/blossom-of-hope

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: