Pradinis / Mokslas ir švietimas / Lietuvė laimėjo Europos merginų matematikos olimpiados aukso medalį

Lietuvė laimėjo Europos merginų matematikos olimpiados aukso medalį

Dvyliktokė Neringa Levinskaitė laimėjo aukso medalį Europos merginų matematikos olimpiadoje. Iš viso joje varžėsi 195 merginos iš 52 šalių,  36 Europos valstybėms atstovavo 137 merginos. „European Girls’ Mathematical Olympiad“ (EGMO) vyko balandžio 9–15 d. Florencijoje, Italijoje.

Neringa Levinskaitė. Asmeninio archyvo nuotrauka

Europos mergaičių olimpiados rengiamos nuo 2012 m., siekiant skatinti merginas domėtis matematika. Olimpiada rengiama Tarptautinės matematikos olimpiados (IMO) stiliumi, t. y. dvi dienas sprendžiama po tris uždavinius. Kiekvieną dieną sprendimui skiriama 4,5 valandos, kiekvienas uždavinys vertinamas iki 7 balų. Kiekvienai šaliai gali atstovauti iki keturių merginų. Per šiuos keletą metų Europos mergaičių olimpiada taip išpopuliarėjo, kad joje dalyvauja ir kitų žemynų šalių komandos, pvz., JAV, Kanados, Brazilijos, Saudo Arabijos, Australijos, Japonijos ir kt.

Lietuvos rinktinė šioje olimpiadoje dalyvauja nuo 2015 metų. N. Levinskaitė joje 2015 m. laimėjo sidabro, o 2017 m. – bronzos medalį.

N. Levinskaitė nuo šeštos klasės lankė matematikos pamokas pas mokytoją Leoną Narkevičių mokykloje „Delta“, šiuo metu ir toliau yra L. Narkevičiaus mokinė Kauno technologijos universiteto gimnazijoje ir Nacionalinėje moksleivių akademijoje (NMA). Kaip vienai geriausių NMA mokinių, Neringai jau ne pirmus metus yra skiriama Mstislavo Rostropovičiaus fondo stipendija.

Pasakodamas apie savo mokinę, mokytojas L. Narkevičius, kuris buvo išrinktas geriausiu Lietuvos mokytoju, pabrėžia, kad Neringa yra ne tik stipri matematikė: „Dar svarbiau, kad ji yra labai šauni asmenybė – įvairiapusiškai išsilavinusi, empatiška, mokanti bendrauti.“

Jau kitą savaitę Neringa dalyvaus Respublikinėje Lietuvos matematikos olimpiadoje, o liepos mėnesį vyks į Pasaulinę matematikos olimpiadą Rumunijoje. 2015 m. Neringa yra laimėjusi sidabro medalį Vidurio Europos šalių matematikos olimpiadoje (MEMO), 2016 ir 2017 m. buvo apdovanota Tarptautinės matematikos olimpiados (IMO) Garbės raštais, 2016 m. Sankt Peterburgo olimpiadoje įvertinta trečiojo laipsnio diplomu.

Kitos trys Lietuvai atstovavusios merginos taip pat parsivežė apdovanojimus: Nacionalinės moksleivių akademijos ir Vilniaus licėjaus mokinė Julija Paliulionytė iškovojo bronzos medalį, Ieva Elija Jucevičiūtė iš Vilniaus licėjaus taip pat laimėjo bronzos medalį, o Ugnė Alaburdaitė iš KTU gimnazijos įvertinta pagyrimo raštu.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: