Pradinis / Kultūra / Lietuvė studentams Kinijoje atveria šiuolaikinio šokio pasaulį

Lietuvė studentams Kinijoje atveria šiuolaikinio šokio pasaulį

Po beveik metų darbo Hangdžou muzikos konservatorijoje choreografė ir šokėja Rūta Butkus pristato šiuolaikinio šokio spektaklį „Trumpas stabtelėjimas prie apšviesto lango“. Spektaklio premjera įvyks birželio 8 d. 19 val. Hangdžou muzikos konservatorijos šokio teatre. Spektaklyje šoka kinų folklorinio šokio dėstytojas ir penkiolika šios konservatorijos pirmojo ir antrojo kurso šokio studentų.

Pernai į Kiniją dėstyti šiuolaikinio šokio išvykusi Rūta Butkus šiandien dirba su šešiais kursais, daugiau nei šimtu studentų. Visiems jiems šiuolaikinio šokio disciplina yra naujas dalykas, dauguma jų net nėra matę šiuolaikinio šokio spektaklio.

„Man ne vieną kartą sviro rankos, atrodė, nebežinau, kaip surasti sprendimą, – pasakojo Rūta Butkus,  – bet dalelytė po dalelytės kaip bioinžinierius dalijau, kirpau, perskyrinėjau, jungiau, lipdžiau, kol prasiminkė. Ir šiandien, kai atsigręžiu atgal ir prisimenu, kokius mačiau juos pirmą kartą, ir suprantu, kokį didžiulį žingsnį augimo procese jie padarė šiandien, jaučiu didžiulį įkvėpimą ir žinau, kad neiššvaisčiau savo energijos veltui.“

Rūtos Butkus spektaklis yra didžiulis įvykis visai Hangdžou muzikos konservatorijai ir jos bendruomenei, nes tai reikšmingas žingsnis šiuolaikinio šokio specialistų, kūrėjų ir būsimos auditorijos rengimo srityje.

Spektaklio „Trumpas stabtelėjimas prie apšviesto lango“ idėjos ir choreografijos autorė Rūta Butkus, kompozitorius Miša Skalskis, kostiumų dailininkė Xiagzhi Bing, šviesų dailininkas Gangqiu Ni.

Kultūros ministerijos inf. ir nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: