Pradinis / Lietuviai svetur / Lietuvės Londone įkurta išskirtinė mokykla šventė veiklos dešimtmetį

Lietuvės Londone įkurta išskirtinė mokykla šventė veiklos dešimtmetį

Londono holistinė kalbos ir gyvenimo įgūdžių mokykla „Leaping Toads Mano pirmieji mokslai“ balandžio 28 dieną, šeštadienį, šventė veiklos dešimtmetį savo patalpose Dagenham’e. Šventės metu pristatė proginę knygą ir naują kūrybingumo programą vaikams.

Iš kairės: Arabella Faratro, Simona Staputienė, Abdul Aziz su žmona, Daren Rodwell, Natalija Bacevičienė

Mokyklą įkūrė ir jai vadovauja Simona Staputienė norėdama rytų Londono lietuvių bendruomenei suteikti galimybę mokytis lietuvių kalbos ir tradicijų holistiniu būdu, užtikrinant, kad vaikai suprastų ir vertintų savo šaknis, bet tuo pat metu padedant jiems visiškai integruotis į gyvenimą Londone.

Nuo įkūrimo mokykla mokė daugiau nei 2000 vaikų. Šiuo metu kiekvienais metais mokykloje mokosi daugiau nei 160 mokinių, juos moko 17 mokytojų. Mokyklą lanko ne tik lietuvaičiai, bet ir vaikai iš britų, latvių, rusų, baltarusių, mongolų, bangladešų, indų, kinų, prancūzų, bulgarų, lenkų, vengrų, rumunų, uzbekų, graikų, afrikiečių, Artimųjų Rytų ir Pietų Amerikos bendruomenių šeimų. Mokykla tapo įvairių kultūrų centru.

Ypatingos šventės proga mokyklą aplankė Natalija Bacevičienė, Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje ministrė patarėja, Barking’o ir Dagenham’o tarybos vadovas Darren’as Rodwell’as bei rajono meras Abdul’as Aziz’as su žmona. Svečiai padėjo jauniausiai ir vyriausiai mokyklos mokinėms iškilmingai atpjauti  gimtadienio tortą. Mokiniai susirinkusiems šoko lietuvių ir ukrainiečių liaudies šokius. Po oficialios ceremonijos svečiai su mokiniais sušoko lietuvių liaudies šokį „Oira, oira“ ir apžiūrėjo mokyklą. Šventė tęsėsi toliau, tėvai ir vaikai dalyvavo mokytojų vedamose lietuvių ir rusų kalbų, dailės ir muzikos kūrybinėse dirbtuvėlėse, vietnamiečių kovos meno nhat nam žaidimuose.

Mokykla gavo padėkos ir sveikinimo dešimtmečio proga laiškus, pasirašytus Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijos kanclerio Tomo Daukanto ir Lietuvos ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje J. E. Renato Norkaus.

Jubiliejaus metu buvo pristatyta proginė knyga vaikams „Little toad’s garden party“ (liet. „Mažojo varliuko šventė sode“), kurią anglų kalba parašė mokyklos vadovė Simona Staputienė su kolege Arabella Faratro. Knygą iliustravo talentinga mokytoja, dailininkė ir mokyklos pavaduotoja Alma Šlečkutė. Joje pasakojama eiliuota mažo varliuko, lietuvaičio, kelionė po skirtingų kultūrų, bet greta gyvenančių kaimynų kiemus. Kiekviename kieme varliukas sutinka naują draugą ir randa su juo panašumų. Visi veikėjai gyvūnai įkūnija skirtingų kultūrų atstovus. Knyga švenčiamas daugiakultūriškumas, įvairovė akcentuojant visus žmones vienijančius bendrus dalykus. Ateityje ją planuojama išleisti ir lietuvių kalba. Už knygą gautos pajamos bus skirtos mokyklos kultūrinėms veikloms praturtinti.

„Leaping Toads Mano pirmieji mokslai“ mokydami mokinius kalbų holistiniu būdu skiria daug dėmesio kūrybingumui ir asmenybės ugdymui. Šventės metu mokyklos vadovė Simona Staputienė pristatė naują kūrybingumo programą, kuri papildys esamas pamokas. Nuo 2018 m. rugsėjo vaikai nuo 5 metų bus kviečiami lavinti kūrybiškumą mokantis filosofijos, meno, muzikos ir šokio dalykų. Šia integruota programa siekiama plėtoti vaikų kūrybinį mąstymą,  kalbinę, vizualinę, judesio ir muzikinę raišką. Programą sudarys pamokos, išvykos ir susitikimai bei kūrybinės dirbtuvėlės su profesionalais.  Visa informacija apie kūrybingumo programą bus pateikta gegužės mėnesį.

www.ltlt.lt

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: