Pradinis / Lietuviai svetur / Lietuviai ir čekai pagerbė Jono Basanavičiaus atminimą

Lietuviai ir čekai pagerbė Jono Basanavičiaus atminimą

Minėdama Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, vasario 13 d.  Lietuvos ambasada Prahoje surengė šventę lietuvių bendruomenei Čekijoje, lituanistinės mokyklos „Debesynas“ moksleiviams ir jų tėvams bei Prahos kvartalo, kuriame 1882−1884 m. gyveno Jonas Basanavičius, gyventojams.

Lietuvių bendruomenei buvo surengta ekskursija „Jonas Basanavičius ir Praha“. Ją vedė  Vaidas Šeferis, Brno Masaryko universiteto Kalbotyros ir baltistikos instituto direktoriaus pavaduotojas. Buvo aplankytos vietos, kuriose gyveno ir dirbo signataras, prisiminta, kad būtent gyvendamas Prahoje J. Basanavičius parašė prakalbą pirmajam „Aušros“ numeriui. Ekskursijoje dalyvavusiems lietuviams ir jų draugams čekams buvo papasakota apie nežinomą J. Basanavičių –  patrauklų ir mylintį vyrą, Prahoje susipažinusį su savo būsima žmona Gabriela Eleonora Mohl.

Prie namo, ant kurio nuo 2013 m. yra įrengta paminklinė lenta J. Basanavičiui, ekskursijos dalyviai, kvartalo gyventojai ir praeiviai buvo vaišinami karštais gėrimais, buvo dalijama informacija apie Lietuvą, J. Basanavičių ir jo gyvenimą Prahoje.

Renginys baigėsi „Tautiškos giesmės“ giedojimu.

LR ambasados Čekijoje inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: