Pradinis / Lietuviai svetur / Atėnuose surengtas pirmasis Graikijos ir Kipro lietuvių metinis susitikimas

Atėnuose surengtas pirmasis Graikijos ir Kipro lietuvių metinis susitikimas

Spalio 21 dieną Graikijos lietuvių bendruomenės tarybos ir LR ambasados Graikijoje pakviesti lietuviai Atėnuose susirinko į pirmąjį metinį Graikijos ir Kipro lietuvių susitikimą.

Sveikindamas susitikimo dalyvius, Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas padėkojo Graikijos lietuvių bendruomenės tarybai už puikiai suorganizuotą renginį ir paragino vietos lietuvius pasitikti artėjantį Lietuvos valstybės šimtmetį nauja jėga, nauja energija ir nauja tradicija.

„Tik gerai organizuotos, pripažintos buvimo šalyje, turinčios nepriklausomą finansavimo pagrindą ir vedamos aiškių tikslų organizacijos gali suburti plačiai po Graikiją ir Kiprą išsibarsčiusius lietuvius ir įgyvendinti visiems bendruomenės nariams bei tautai svarbius projektus, sustiprinti tarpusavio ryšius, išsaugoti lietuvišką tapatybę“, –  sakė R. Kačinskas.

Ambasadorius R. Kačinskas paragino Kipro lietuvius oficialiai įregistruoti bendruomenę ir simboliškai įteikė jų atstovams Lietuvos istorinę vėliavą.

Pasak ambasadoriaus, tokie Graikijos ir Kipro lietuvių susitikimai galėtų tapti metine tradicija.

Graikijos ir Kipro lietuvių susitikime dalyvavo apie 80 šiose šalyse gyvenančių lietuvių ir svečių iš Lietuvos, Italijos ir Vokietijos, tarp kurių  Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henkė, Italijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Elzė Simonkevičiūtė-Di Meglio, užsienio lietuviams skirtų laidų vedėjai ir projektų autoriai. Lietuvos užsienio reikalų ministerijai renginyje atstovavusi Užsienio lietuvių departamento direktoriaus pavaduotoja Lina Žukauskaitė supažindino dalyvius su „Globalios Lietuvos“ programa.

URM nuotr.

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top