Pradinis / Lietuviai svetur / BELGIJA. Globalios mentorystės programos „LT Big Brother“ Beniliukso regiono dalyviai su A. Guoga diskutavo apie verslą ir politiką

BELGIJA. Globalios mentorystės programos „LT Big Brother“ Beniliukso regiono dalyviai su A. Guoga diskutavo apie verslą ir politiką

Spalio 14 d. vakarą mentorystės projekto „LT Big Brother“ Beniliukso regiono dalyviai ir Lietuvos teisininkų draugijos (LTD) Briuselio skyriaus nariai neformalioje aplinkoje susitiko ir diskutavo su Europos Parlamento nariu p. Antanu Guoga.

Per Briuselyje surengtą diskusiją „Atvirai apie taktikas politikoje ir versle“ p. Antanas Guoga atskleidė savo veiklos planus ir pirmus darbo Europos Sąjungos sostinėje Briuselyje įspūdžius. Jis teigė sutikęs Europos Parlamente protingų, smalsių ir motyvacijos nestokojančių žmonių, tačiau neslėpė, jog savo ateitį sieja su Lietuva.

Diskusijos dalyvių paklaustas, kokią turi Lietuvos valstybės viziją, Europos Parlamento narys Antanas Guoga atsakė: „Pirmiausia reikia paklausti savęs: ką aš galiu duoti valstybei?“ Verslininkas ir politikas siūlė Belgijoje ir aplinkinėse valstybėse dirbantiems lietuviams profesionalams mokytis iš estų informacinių technologijų pažangos ir jų taikymo srityje, kurti geresnes sąlygas inovatyviam verslui, reformuoti švietimo sistemą. „Jeigu aš kada nors kurčiau politinę partiją, ji turėtų vadintis „Reforma“, – teigė Europos Parlamento narys. Jis pabrėžė, kad Lietuvai reikia jaunų, išsilavinusių, mąstančių žmonių, ir ragino į susitikimą susirinkusius lietuvius grįžti į Tėvynę.

Įdomia ir interaktyvia diskusija džiaugėsi mentorystės programos „LT Big Brother“ Beniliukso regiono koordinatorė ir Lietuvos teisininkų draugijos Briuselio skyriaus vadovė Miglė Niauraitė. Ji teigė, jog šis renginys subūrė įvairių sričių lietuvius profesionalus, kurie yra neabejingi dabartinėms Lietuvos aktualijoms ir ES vykstantiems procesams. Pasak jos, „norėjosi pažadinti dalyvių pamąstymus apie šių dienų įvykius ir atvirai pakalbėti apie dinamiškus politinius ir ekonominius procesus“.

Ši unikali mentorystės programa suteikia galimybę studentams pasisemti žinių iš patyrusių profesionalų, jau pasiekusių karjeros aukštumų savo srityse ir dirbančių visame pasaulyje. Šiemet Londono Sičio lietuvių klubo (Lithuanian City of London Club), „Globalios Lietuvos lyderių“ ir Volstrito lietuvių klubo (Wall Street Lithuanian Club) rengiamas „LT Big Brother“ projektas pritraukė beveik 200 mentorių, įvairių sričių specialistų, dirbančių tokiose įmonėse, kaip Pasaulio bankas, „Morgan Stanley“, „J. P. Morgan“, „Ernst & Young“, „McKinsey & Co“, „Deloitte“, „Samsung“, „YPlan“, „BlackBerry“, „Barclays“, „Citigroup“ ir daug kitų. Mentoriai ir studentai įsikūrę visame pasaulyje – nuo Silicio slėnio iki Japonijos ir Australijos.

Šešiuose pasaulio regionuose įgyvendinamos mentorystės programos „LT Big Brother“ partneriai – Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija ir SEB bankas. Diskusijos su Antanu Guoga renginio partneriai: Lietuvos teisininkų draugijos Briuselio skyrius, „LT Big Brother“ mentorystės projekto Beniliukso regiono komanda,  „Interel“ – tarptautinė konsultacinė įmonė, kuri specializuojasi strateginių komunikacijų, viešųjų reikalų ir asociacijų valdymo srityse, gyvos muzikos grupė „Folkgroep Jules“.

Parengė Kristina Belikova
Nuotraukų autorius – Josip Jezic von Gesseneck
LTD Briuselio skyriaus el. p. ltd.briuselis@gmail.com

LTD logo LT Big Brother Logo

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top