Pradinis / Lietuviai svetur / Jėgos aitvarai lietuvį neša per pasaulį: savo vietą atradęs Ispanijoje, įkūrė mokyklą

Jėgos aitvarai lietuvį neša per pasaulį: savo vietą atradęs Ispanijoje, įkūrė mokyklą

Jėgos aitvarų sportas – vis daugiau populiarumo ir dėmesio Lietuvoje sulaukianti sporto šaka. Ne vienas žinomas mūsų šalies politikas šį sportą nurodo kaip pagrindinį hobį. Vis dėlto kol vieni jį laiko tik aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdu, kiti keliauja po pasaulį mokydami tuo užsiimti kitus. Taip savo hobį paversdami ne tik gyvenimo būdu, bet ir pragyvenimo šaltiniu. Ši istorija apie vaikiną iš uostamiesčio, Lietuvos pakrantę iškeitusį į Ispaniją.

Kaip pats Mantas Žemgulis sako, jėgos aitvarų sportu susidomėjo prieš dešimtmetį. Supratęs, kad Lietuvoje šiam pomėgiui ir sportui „per ankšta“, išvyko ieškoti geresnių sąlygų ir savo herojų. O atradęs jėgos aitvarų entuziastų meką – Ispaniją, ten įkūrė savo mokyklą ir viešbutį.
„Pradėjau plaukioti Lietuvoje ir kadangi sezonas čia labai trumpas, panorau pratęsti ji svetur. Pirmosios kelionės buvo į Egiptą, Graikiją ir Vietnamą, ten pradėjau mokyti žmones šio nuostabaus sporto, sužavėjusio ne tik mane, bet ir didžiąją dalį pasaulio. Net Amerikos prezidentas Barakas Obama išbandė jėgos aitvarų sportą. Herojų turiu, didžioji dalis – profesionalūs sportininkai, pasaulio čempionai ir prizininkai. Tik matydamas jų atliekamus sudėtingus triukus, norėjau priartėti iki jų lygio. Išvykus gyventi į Ispaniją, visi herojai tapo draugais, nes dauguma sportininkų renkasi būtent pietinėje Ispanijos pakrantėje esančiame mažame žvejų kaimelyje, virtusiame pasaulio jėgos aitvarų meka“, – pasakojo Mantas.

Regis, tai įrodymas, kad, sekant paskui savo svajonę, vieną dieną tikrai galima sugauti sėkmės paukštę. Jaunas vyras ne tik įkūrė jėgos aitvarų mokyklą ir kavinę Ispanijoje, bet ir toliau tęsė studijas Klaipėdos valstybinėje kolegijoje (KVK) bei aktyviai sportavo. Tačiau tai Manto nesustabdo nuo naujų iššūkių. „Visa tai suderinti sekėsi ganėtinai neblogai. Tiesa, dažnai tekdavo paskraidyti, tačiau džiaugiuosi galimybe suderinti hobį, sportą, darbą ir studijas. Vis dėlto didžiąją laiko dalį praleidžiu sportuodamas, neseniai atradau vandenlenčių sportą, kuris labai panašus į jėgos aitvarus, ir pastaruoju metu užsiimu tolygiai abiem sporto šakomis. Ieškodamas idealių sąlygų, tinkančių treniruotėms, dažnai keliauju ir organizuoju treniruočių stovyklas visame pasaulyje. Be to, teikiu apgyvendinimo paslaugas Ispanijoje ir Meksikoje, kur praleidžiu nemažai laiko. Nors Ispanijoje įkūriau jėgos aitvarų mokyklą ir kavinę, tačiau dėl laiko stokos ir atsidavimo kitiems projektams, susijusiems su sportu, nebelieka laiko verslo priežiūrai ir jau keletą metų koncentruojuosi į apgyvendinimo sektorių“, – pasakojo jaunas vyras.

Pats Mantas tvirtai teigia, kad gyvenime svarbu elgtis taip, jog pats jaustumeisi gerai. Bei žinotum, kad padarei viską, ką gali, kad būtent taip ir jaustumeisi, kaip norėjai.
Istorijos herojus tikina, kad studijas KVK pasirinko dėl patrauklios studijų programos ir gerų rekomendacijų. Be to, prieš stodamas, jau turėjo panašios veiklos patirties, todėl nutarė praplėsti savo žinias KVK siūlomoje studijų programoje. „Esu labai patenkintas studijų kokybe ir katedros skyriaus darbuotojais. Visada galėjau kreiptis konsultacijos ir rasti lankstų sprendimą studijų klausimais. Kadangi didžiąją laiko dalį praleisdavau Ispanijoje, man buvo labai svarbu palaikyti ryšį nuotoliniu būdu ir tai puikiai pavyko“, – neslepia Mantas. Jis teigia, kad būtent dėl studijų sklandumo ir pasitenkinimo jomis dar kartą rinktųsi studijas būtent čia. O štai daugumai jaunų žmonių ir ypač švietimo sistemai jis negaili kritikos.

„Jaunimas, manau, dažnai nesupranta net studijų prasmės, o neretai ir skirtumų tarp aukštųjų mokyklų. Mano manymu, paaugliai, baigę gimnazijas, neretai nežino net kokioje studijų programoje jie norėtų įgyti žinių ir kokioje sferoje realizuoti save. Bėda, manau, yra centralizuotoje mokymo sistemoje, kur vaikai neturi galimybės atrasti savęs, o visi mokomi kaip vienas individas. Trūksta individualumo ir jauno žmogaus savęs atradimo programų. O juk gyvenime nieko nebūna „lengvo“ ir neturėtų būti. Be to, viskas, ką galime pasiekti, turi būti užtarnauta darbu, pastangomis, ryžtu ir t. t. Galima turbūt pritaikyti posakį: „Kaip pasiklosi – taip ir išmiegosi“, – įsitikinęs Mantas. Jis pabrėžia, kad pačiam svarbu kontroliuoti savo gyvenimą pagal savas gaires, kad galėtų daryti tai, kas jam teikia džiaugsmo ir atskleidžia jo asmenybę.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top