Pradinis / Lietuviai svetur / Lietuviai – vieni favoritų pasaulinėse robotikos žaidynėse JAV

Lietuviai – vieni favoritų pasaulinėse robotikos žaidynėse JAV

Pastarąsias tris dienas nuo sekmadienio iki antradienio lietuviai iš „Robotikos mokyklos“ kovojo pasaulinėse robotikos žaidynėse Vašingtone, kurias aplankė daug garsių išradėjų ir visuomenės veikėjų. Uždarymo ceremonijoje įkvepiančią kalbą pasakė Pasaulio banko prezidentas, o Ivanka Trump, JAV prezidento dukra, aplankė mergaičių komandas.

Renginio svečiai – garsūs išradėjai

Žaidynės „FIRST Global“ buvo sumanytos išradėjo Deano Kameno, kuris gali pasigirti begale sėkmingų projektų: „Segway“, laiptais lipančiu žmogaus ūgio neįgaliųjų vežimėliu, automatiniu švirkštu ir dar daugiau. „Mūsų komanda džiaugiasi turėjusi galimybę gyvai pabendrauti su Deanu Kamenu. Gavome daug naudingų patarimų savo ateities išradimų komercinimui“, – pasakojo komandos narys Lukas Strazdas.

Komanda taip pat susitiko su didžiausios pasaulyje elektroninės parduotuvės „Amazon“ bei daugkartinių kosmoso raketų kompanijos „Blue Origin“ įkūrėjo Jeffo Bezoso tėvais Jacklyn ir Migueliu Bezosais, konkurso prezidentu, JAV laivyno admirolu ir dukart buvusiu kongresmenu Joe Sestaku bei komandos palaikyti atėjusia Lietuvos ambasados JAV ministre patarėja Lyra Puišyte-Bostroem.

Taip pat renginio metu išaiškėjo, kad vienas sumanytojų, „REV Robotics“ įkūrėjas Gregas Needelas taip pat turi lietuviškų šaknų.

Lietuvių komandai netrūko iššūkių

Varžyboms pasiruošti lietuviai turėjo mažiausiai laiko iš visų. „FIRST Global“ konkursu susidomėjome paskambinus Reginai Gailiešiūtei, matematikei, baigusiai Vilniaus universitetą, ir Čikagos Ekonomikos klubo tarptautinio komiteto narei, kurią sužavėjo įkvepiantys Deano Kameno žodžiai apie būtinybę siekti pasaulio taikos mokant visų šalių jaunuosius lyderius drauge spręsti STEM globalius iššūkius. Deanas Kamenas ir Joe Sestakas įpareigojo Reginą suorganizuoti Lietuvos atstovavimą konkurse ir asmeniškai pakvietė į žaidynes Vašingtone.

Gavę Reginos kvietimą susižavėjome ir mes, ypač taisyklėse užprogramuotu skatinimu tartis tiek su savo, tiek su priešininkų komandomis“, – pasakoja „Robotikos mokyklos“ įkūrėjas ir komandos vadovas Paulius Briedis.

Lietuvos komanda varžybų metu buvo pakilusi aukščiausiai į 8-ąją vietą iš 163 kitų. Galutinėje turnyrinėje lentelėje komanda užėmė 21 vietą.

Gerą varžybų rezultatą lietuviams lėmė komandos narių Šarūno Mickaus ir Luko Strazdo patirtis dirbant su panašiomis konstrukcijomis „Robotikos mokykloje“, kur moksleiviai jau buvo savo laisvalaikio metu sukonstravę du 3D spausdintuvus, naudodami tokias pačias dalis, kaip ir statant robotą. „Manau, kad patirtis dalyvaujant kituose robotikos konkursuose ir „hakatonuose“ mums taip pat išėjo į naudą“, – teigia Šarūnas.

Komandos narys Karolis Milius jau buvo varžęsis robotų futbolo varžybose Portugalijoje. „Dėl netradicinių varžybų taisyklių, kai į vieną aljansą suburiamos trys nepažįstamos komandos ir taškai skaičiuojami bendrai, teko gerokai pasukti galvą ir stengtis tartis su kitomis komandomis, kartais net nemokant jų kalbos“, – pasakoja Karolis.

Tikisi surasti mergaičių komandą ir kitais metais keliauti į Meksiką

Surengti kitų metų pasaulines robotikos žaidynes užsimojo Meksika. „Tikimės ir toliau bendradarbiauti su inovacijas skatinančiais rėmėjais ir partneriais, iškart pradėsime rengtis kitiems metams. Šiais metais prie mūsų komandos prisidėjo „CallCredit Information Group“ ir „Lemona Electronics“, įmonėms esame labai dėkingi. Matydami Ivankos Trump dėmesį mergaičių komandoms bei pasaulinės žiniasklaidos ir politikų dėmesį pradžioje neįleistoms mergaitėms iš Afganistano, stengsimės surinkti mergaičių komandą ir mes. Stropumu jos dažnai pasiekia daugiau negu berniukų komandos, bus įdomu, lauksime naujų narių, norinčių mokytis technologijų ir inžinerijos subtilybių“, – pozityviomis įžvalgomis dalijasi Paulius.

Komandos pristatymas ir paskutinės varžybos:

Lietuva atidarymo metu:

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top