Pradinis / Lietuviai svetur / Lietuvių menininkės Lauros Guokės darbai pristatomi Londone

Lietuvių menininkės Lauros Guokės darbai pristatomi Londone

Vizualaus meno kūrėja lietuvė Laura Guokė į projektą „BP Portrait Awards“ Nacionalinėje portretų galerijoje Londone buvo atrinkta iš 2580 menininkų iš daugiau nei 80-ies pasaulio šalių. „BP Portrait Awards“ – kasmet vykstantis portretų konkursas, remiamas britų naftos kompanijos „British Petroleum“.

Praeitais metais konkursui „BP Portrait Award 2016“ menininkė pateikė savo kūrinį „Petras“ ir jis nugalėjo „Travel Award 2016“ kategorijoje. Tarp laimėtojus atrenkančių komisijos narių buvo žymus britų menininkas Michale Landy ir BBC žurnalistė Kirsty Wark, atvirai kalbanti feministinėmis temomis.

L. Guokės kūrinys ir išskirtinis jos meninio projekto pateikimas leido menininkei nugalėti kitus 50 finalininkų ir iškovoti 6000 svarų sterlingų prizą. Prizas buvo skirtas menininkės kūrybinei kelionei į pabėgėlių stovyklą Graikijoje. Stovykloje jauna menininkė kūrė pabėgėlių iš Sirijos ir stovyklos savanorių didelio formato portretus.

Pabėgėlių stovykloje menininkė sukūrė darbus „Monika“ ir „Rima and Muhammed Ahmed“. Šie portretai tapo „BP Portrait Award 2017“ ekspozicijos dalimi.

L. Guokės darbai taip pat bus pristatyti Edinburge (Škotijoje) 2017 m. gruodžio mėnesį.

Kultūros ministerijos inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top