Pradinis / Lietuviai svetur / Londono lietuvių iniciatyva Baltijos šalys pristatytos potencialiems investuotojams Jungtinėje Karalystėje

Londono lietuvių iniciatyva Baltijos šalys pristatytos potencialiems investuotojams Jungtinėje Karalystėje

Lapkričio 11 d. Londone įvyko Baltijos šalių prekybos ir investicijų forumas. Šio renginio tikslas – pristatyti Baltijos šalių regioną kaip patrauklią rinką investicijoms ir paskatinti Jungtinės Karalystės verslo atstovus užmegzti prekybos ryšius su Lietuva, Latvija ir Estija. Didelio susidomėjimo sulaukusiame renginyje dalyvavo per 120 verslo atstovų iš Jungtinės Karalystės, Lietuvos, Latvijos ir Estijos, vyko diskusijos ir verslo susitikimai. Renginį organizavo Londono prekybos ir pramonės rūmai, Jungtinės Karalystės prekybos ir investicijų agentūra, joms talkino gausus būrys organizacijų, dirbančių Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

Renginį atidaręs Jungtinės Karalystės ambasadorius Lietuvoje David Hunt sveikino iniciatyvą didinti Baltijos šalių žinomumą ir džiaugėsi, kad renginys sulaukė tokio didelio verslo atstovų susidomėjimo. Ambasadoriaus nuomone, panašus forumas turėtų vykti kasmet, nes tai atvertų naujų verslo galimybių tiek Baltijos šalių, tiek Jungtinės Karalystės verslo atstovams. David Hunt taip pat akcentavo diasporos vaidmens svarbą šiame procese. Jo nuomone, didžiulį potencialą turintys lietuvių verslo profesionalai, gyvenantys Jungtinėje Karalystėje, yra puikiausi mūsų šalies ambasadoriai. Ir šis renginys organizuotas dėl Londone gyvenančių lietuvių iniciatyvos ir entuziastingo darbo.

Lina Mockutė, dirbanti Londono prekybos ir pramonės rūmų Tarptautinių ryšių skyriuje, džiaugėsi atsiradusia galimybe inicijuoti ir organizuoti šį renginį. „Būtent Tarptautinių ryšių skyrius rūmuose nuolat konsultuoja Jungtinės Karalystės įmones dėl verslo galimybių užsienio rinkose, padeda rasti verslo partnerių, rengia seminarus ir organizuoja verslo misijas. Peržiūrėjusi pastarųjų kelerių metų rūmų veiklą, pastebėjau, kad jau ilgokai nebuvo organizuota jokio renginio, skirto Baltijos šalims, todėl nusprendžiau imtis šio projekto. Manau, kad renginys atitiko lūkesčius: dalyviai aktyviai diskutavo su Jungtinės Karalystės investuotojais Baltijos šalyse, kalbino ekspertus ir domėjosi verslo galimybėmis. Forume pristatytos technologijų centro „Barclays“ ir įmonės „Albright“, įsikūrusios Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje, sėkmės istorijos sulaukė išskirtinio susidomėjimo“, – teigė Lina Mockutė.

Į organizacinę veiklą aktyviai įsitraukė Londono Sičio lietuvių klubas (LCLC). Šio klubo nariai, dirbantys Jungtinės Karalystės ir tarptautinėse įmonėse, asmeniškai kvietė savo įmonių atstovus, atsakingus už plėtrą ir investicijas, dalyvauti forume. Aktyviai prisidėjo Lietuvos komercijos rūmai Jungtinėje Karalystėje (LCCUK), vienijantys lietuvių verslininkus Jungtinėje Karalystėje ir padedantys jiems plėtoti verslą.

Renginio sėkmei didelės įtakos turėjo ir itin geranoriškas kitų organizacijų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos bendradarbiavimas. Renginio organizatoriams – Londono prekybos ir pramonės rūmams bei Jungtinės Karalystės prekybos ir investicijų agentūrai – talkino Britų prekybos rūmai Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, „Investuok Lietuvoje“, „Enterprise Estonia“, Latvijos investicijų ir verslo paramos agentūra. Renginį taip pat rėmė Britų prekybos rūmų nariai – UAB „KPMG Baltics“ ir advokatų kontora „Sorainen“. Jie renginio metu pristatė teisinę ir mokestinę aplinką trijose Baltijos valstybėse, pabrėždami mokestines paskatas užsienio investuotojams, itin palankią geografinę Baltijos regiono padėtį, aukštą darbuotojų kvalifikaciją, gebėjimą laisvai bendrauti bent dviem ar trimis kalbomis. Kiti renginio pranešėjai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos pabrėžė regiono dinamiškumą, imlumą naujovėms, greitą technologijų plėtrą ir ypač didelį pradedančiųjų verslo įmonių skaičių, kuriuo šios valstybės gerokai pranoksta kai kurias išsivysčiusias Europos šalis.

Renginio organizatoriai sieks, kad šis renginys vyktų kasmet, o Londono pramonės ir prekybos rūmai kitais metais planuoja surengti Jungtinės Karalystės verslo misiją į Baltijos šalis.

Straipsnį parengė Kristina Lukošiūtė
Nuotraukų autorė Jurga Prakapaitė

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top