Pradinis / Lietuviai svetur / „LT.art“ festivalis Hagoje pristatys jaunųjų lietuvių menininkų kūrybą

„LT.art“ festivalis Hagoje pristatys jaunųjų lietuvių menininkų kūrybą

Lapkričio 18–19 d. Hagoje susiburs jauni, aktyviai kuriantys menininkai iš Nyderlandų, Belgijos ir Lietuvos, kuriems svarbūs asmeninės, bendruomeninės ir kultūrinės tapatybės klausimai migracijos kontekste. Dviejų dienų renginio metu bus pristatomi skirtingų sričių jaunų lietuvių menininkų darbai: Adomo Danusevičiaus ir Eglės Ulčickaitės tapyba, Miglės Anušauskaitės komiksai, Kastės Šeškevičiūtės (kartu su Katja Dendulk) konceptualūs darbai, Godos Žukauskaitės šokio performansas, dviejų VDA studenčių – Julijanos Zavjalovos ir Sonatos Riepšaitės – vizualūs darbai ir aštuoni trumpametražiai lietuviški filmai.

Kasmetinis meno ir kultūros renginys „LT.art“ šiemet nagrinės „Migracijos“ temą iš meninės ir kultūrinės perspektyvos. Pastaraisiais metais emigracija iš Lietuvos, priešingai nei buvo tikėtasi, nesulėtėjo ir vis daugiau jaunų žmonių pasirenka išvykti studijuoti ir dirbti užsienio šalyse. Pasauliniu mastu migracijos procesai taip pat neslūgsta, o Europoje migracijos klausimai itin aktualūs pabėgėlių krizės kontekste. Sienoms tampant vis pralaidesnėms ir kartu didėjant vietos bendruomenių tautiniam uždarumui ar net atvirai ksenofobijai ir rasizmui, „LT.art“ klausia: ką vis dėlto reiškia „migracija“? Migracija iš šalies, migracija iš komforto zonos, migracija tarp skirtingų tapatybių ir bendruomenių – kaip būti išsibarsčius ir kaip megzti naujus ryšius tokiame pabirusiame kontekste? Kaip išlaikyti atvirumą naujoms kultūroms ir idėjoms? Kaip išsaugoti lietuvišką tapatybę bandant ją apibrėžti ne kaip statišką ir uždarą, o kaip kultūriškai atvirą ir dinamišką, besisiejančią su platesniu Europos kultūriniu kontekstu?

Be vizualiojo meno parodos, „LT.art“ lankytojai taip pat galės dalyvauti diskusijoje „Klajokliška tapatybė“ (lapkričio 18 d.), komiksų dirbtuvėse (lapkričio 19 d.) ir išvysti trumpametražių lietuviškų filmų programą (lapkričio 19 d.). Diskusija, kuri bus transliuojama tiesiogiai per www.doxa.lt puslapį, nagrinės mene atsiskleidžiančią migracijos patirtį, migracijos įtaką kultūriniam gyvenimui, klajoklišką Lietuvoje gimusio menininko tapatybę ir skirtingą patirtį dirbant Lietuvoje ir už jos ribų. Prieš renginį ir po jo Doxa.lt taip pat pasirodys straipsnių ciklas, nagrinėjantis migracijos ir susijusias temas: interviu su menininkais, probleminiai autoriniai straipsniai bei menininkų kūrybos pristatymai.

„LT.art“ yra Olandijos lietuvių bendruomenės (OLB) organizuojamas kasmetinis meno ir kultūros renginys, nagrinėjantis skirtingas aktualias temas. Šįmet OLB festivalį organizuoja kartu su portalu Doxa.lt. Festivalį remia Lietuvos kultūros taryba, LR kultūros ministerija ir „Globalios Lietuvos“ programa.

Dalyvaujantys menininkai: Miglė Anušauskaitė (LT), Adomas Danusevičius (LT), Katja Dendulk ir Kastė Šeškevičiūtė (NL), Sonata Riepšaitė (NL / LT), Eglė Ulčickaitė (LT), Julijana Zavjalova (BE / LT), Goda Žukauskaitė (NL).

Režisieriai: Tomas Gvozdas, Ernestas Jankauskas, Karolis Kaupinis, Marija Kavtaradzė ir Vytautas Katkus,  Ieva Miškinytė, Marija Stonytė, Jonas Trukanas, Giedrė Žickytė ir Maite Alberdi.

Filmai:

„Igloo“ („Iglu“), Marija Kavtaradzė, Vytautas Katkus, 2015

„The Queen of England Stole My Parents“ („Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“), Ernestas Jankauskas, 2014

„Sigis“, Tomas Gvozdas, 2017

„I’m Not From Here“ („Aš čia tik svečias“), Giedrė Žickytė, Maite Alberdi, 2016

„The Trolleybus-Man“ („Žmogus vielabraukis“), Jonas Trukanas, 2016

„The Noisemaker“ („Triukšmadarys“), Karolis Kaupinis, 2014

„The Button“ („Saga“), Ieva Miškinytė, 2012

„Mountains to Climb“ („Kalnai kalnai“), Marija Stonytė, 2016

Organizatorių nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top