Pradinis / Lietuviai svetur / Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos pirmininku išrinktas Kembridžo absolventas Vladas Oleinikovas

Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos pirmininku išrinktas Kembridžo absolventas Vladas Oleinikovas

Liepos 6–12 dienomis Suomijoje vyko penkioliktasis Pasaulio lietuvių jaunimo kongresas, kuriame dalyvavo per 50 dalyvių iš JAV, Kanados, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Danijos, Norvegijos, Švedijos, Islandijos, Rusijos, Lenkijos, Austrijos, Šveicarijos, Suomijos.

Suomijos sostinėje Helsinkyje ir Piispalos regione surengtuose renginiuose drauge su užsienio lietuviais diskutavo televizijos žurnalistas, laidų vedėjas Rytis Zemkauskas, buvę PLJS pirmininkai – arkivyskupas Gintaras Grušas, kunigas Antanas Saulaitis, aktorė, dėstytoja ir radijo laidų vedėja Aldona Vilutytė, socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis, Užsienio reikalų bei Krašto apsaugos ministerijų atstovai, Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke ir kiti garbūs svečiai.

Kongreso metu aptarti užsienio lietuviams aktualūs internetinio balsavimo, Lietuvos pilietybės išsaugojimo bei atkūrimo, ryšių su Lietuva palaikymo klausimai. Susirinkę užsienio lietuviai išreiškė palaikymą aktyvesniam bendradarbiavimui su Lietuvos institucijomis kuriant geresnes sąlygas užsienio lietuviams grįžti gyventi ir dirbti Lietuvoje, plėtoti stažuočių Lietuvoje programas, gerinti požiūrį į emigrantus Lietuvoje.

Naujuoju PLJS pirmininku išrinktas 26-erių metų chemijos mokslininkas, Kembridžo absolventas ir aktyvus visuomenininkas Vladas Oleinikovas. „Emigracijos ateitį bei istoriją kuriame mes patys. Savo veiksmais ir iniciatyva galime padaryti daug: dirbti tam, kad išvykusieji galėtų išlaikyti nuolatinį ryšį su Tėvyne per dvigubos pilietybės įteisinimą; skatinti didesnį užsienio lietuvių pilietinį aktyvumą ir taip sustiprinti jų balsą Lietuvoje; skatinti valdžią kurti geresnes sąlygas Lietuvoje, kad išeiviams būtų lengviau sugrįžti“, – sako naujasis Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos (PLJS) pirmininkas V. Oleinikovas. PLJS Kongreso metu taip pat išrinkta nauja organizacijos valdyba. Jos nariais tapo atstovai iš JAV, Jungtinės Karalystės, Norvegijos, Vokietijos, Lenkijos.

Pirmą kartą lietuvių jaunimas užsienyje į Kongresą susibūrė dar 1966-aisiais. O antrajame,  surengtame JAV 1972 m., buvo įkurta Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga. Šiuo metu ji vienija per dvidešimt lietuvių jaunimo sąjungų ir organizacijų visame pasaulyje.

Organizatorių nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top