Pradinis / Lietuviai svetur / Prancūzijos lietuvių bendruomenei pristatytas filmas apie partizanus „Trispalvis“

Prancūzijos lietuvių bendruomenei pristatytas filmas apie partizanus „Trispalvis“

Lapkričio 3 d. Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtas filmo „Trispalvis“, pasakojančio apie pokario partizanų kovas, jų nelengvą kasdienybę ir išgyvenimus, seansas. Į jį buvo pakviesti Prancūzijos lietuvių bendruomenės nariai.

Pasibaigus filmui vyko diskusija. „Trispalvio“ kūrybinės „Iron cat“ komandos prodiuseris Paulius Juočeris pristatė minėto filmo, atspindinčio tragiškas XX a. Lietuvos istorijos peripetijas, kovą už išlikimą ir lietuviškąją tapatybę, pagrindines idėjines linijas ir jo filmavimo procesą.

Gausiai susirinkusius vakaro dalyvius kūrybinės grupės atstovas supažindino ir su naujausiu projektu – filmu apie lietuvių kilmės kunigą, misionierių, filantropą ir gydytoją Aleksandrą Bendoraitį, kuris Amazonės džiunglėse įkūrė dvi aukščiausio lygio ligonines ir laivais-poliklinikomis (beje, viena iš jų buvo pavadinta „Lithuania“ vardu) gelbėjo atokias čiabuvių gentis.

Filmų kūrėjų atstovas pažymėjo, kad A. Bendoraičio, kurio gyvenimo kelias nusidriekė per tris žemynus – Europą (Lietuva, Vokietija, Prancūzija), Afriką (Gabonas) ir Pietų Ameriką (Bolivija, Brazilija), – asmenybė yra svarbi pasauliniu mastu, tačiau šiandien jo vardas gyvas tik indėnų, kurių gyvybę misionierius gelbėjo, lūpose, o Lietuvoje iš esmės jis yra nežinomas. Dokumentinio filmo „Caritas et Amor“ kūrėjai teigia siekiantys grąžinti misionieriaus vardą į Lietuvą, kuriai, jų manymu, tikrų didvyrių vis dar trūksta.

Ambasados Prancūzijoje inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top