Pradinis / Lietuviai svetur / ŠALFASS jaunimo žaidynės – pirmą kartą Misisogoje

ŠALFASS jaunimo žaidynės – pirmą kartą Misisogoje

Vos prieš 17 metų lietuviškos Toronto priemiesčio Misisogos katalikų šventovės „Anapilis“ prieglobstyje susikūrusio to paties pavadinimo sporto klubo pirmininkas Pranas Vilkelis su savo bendraminčiais pirmą kartą ŠALFASS istorijoje surengė jaunių ir jaunučių krepšinio žaidynes, kurios jau dabar pretenduoja tapti geriausiai suorganizuotomis per pastaruosius keletą metų.

Paskutinį gegužės mėn. savaitgalį apdovanojimus išsidalijo net 33 vaikų komandos (nuo 5 iki 16 metų) iš šešių išeivijos lietuvių klubų: į ŠALFASS žaidynes varžytis krepšinio aikštelėje atvyko Čikagos „Lituanicos“ (10 komandų), Klivlando „Žaibo“ (5), Detroito „Kovo“ (2) ir trys šeimininkų – Misisogos „Anapilio“ (11), Toronto „Aušros“ (4) ir to paties miesto „Vyčio“ (1) komandos. Daugiausia apdovanojimų į namus parsivežė tvirčiausias krepšinio tradicijas šiuo metu išeivijoje turintis Čikagos „Lituanicos“ klubas, kuris iškovojo net 9 medalius (5 aukso, 1 sidabro, 3 bronzos), antri liko 8 medalius (2, 3, 3) iškovoję šeimininkų „Anapilio“ krepšininkai, o po 2 apdovanojimus nugvelbė „Žaibo“ ir „Kovo“ klubai.

ŠALFASS Kanados apygardos pirmininkas Stasys Kuliavas atidarymo ceremonijoje sakė, kad tokiose žaidynėse susiformuoja užjūryje gimusių jaunosios kartos lietuvaičių ryšiai, kurie išlieka visą gyvenimą. „Šiandien mes registruojame tiek laimėjusius, tiek rezultatą, tačiau už 20 metų bus svarbiausia, kad užaugo nauja karta, kuri labiausiai už viską vertina tarpusavio santykį, kad šiose varžybose užgimė ne tik konkurencinė kova dėl medalių, bet ir kitas istorijos puslapis“, – akcentavo S. Kuliavas.

Didžiausios išeivijoje lietuvių sporto sąjungos (ŠALFASS) vadovas Laurynas R. Misevičius jaunimo žaidynių atidarymo ceremonijos metu „Anapilio“ vadovui Pranui Vilkeliui įteikė krepšinio kamuolio formos kiaulę taupyklę ir palinkėjo, jog per ateinančius 4 metus jo klubas surinktų pakankamai lėšų, kad galėtų dalyvauti ir XI Pasaulio lietuvių žaidynėse, nes šiemet Kanados krepšininkų jubiliejinėse X nebus.

Hamiltone – dar vienas „Lituanicos“ triumfas

Tuo metu Misisogos kaimynystėje Hamiltone kitą savaitgalį po jaunimo žaidynių surengtos 67-osios ŠALFASS sporto šventės stipriausiame vyrų „A“ krepšinio turnyre triumfavo Čikagos „Lituanicos“ krepšininkai, kurie apgynė pernai metais iškovotą titulą.

Mohawko koledžo krepšinio komplekse vykusio turnyro finale po aršios kovos Lietuvių fondo taurę ir stipriausios komandos Š. Amerikoje trofėjų išsaugoję Čikagos „Lituanicos“ vyrai dvikovoje dėl aukso medalių 59:44 (24:31) įveikė pusantro kėlinio pirmavusią Toronto „Vyčio“ ekipą.

Šiemet „Vėjų“ miesto atstovai 1000 dolerių lituanistinei mokyklai skirtą paramą iš LF paskyrė Vašingtono DC regione įsikūrusiai Ilonos Verbušaitienės vadovaujamai lietuviškai mokyklėlei, nes jos auklėtiniai ir mokytojų kolektyvas pernai metų rudenį daug prisidėjo ŠALFASS su LR ambasada rengiant tradicinį diplomatų krepšinio turnyrą „Ambasadoriaus taurei“ laimėti.

Vyrų „B“ lygio krepšinio turnyre nugalėjo Toronto „Aušros“ penketukas, finalinėje dvikovoje laimėjęs prieš Detroito „Kovą“ 54:34, o treti liko Čikagos „Atleto“ vyrai. Jaunių (iki 18 m.) amžiaus varžybas laimėjo Misisogos „Anapilis“, finale palaužęs Klivlando „Žaibą“ 70:56, o treti liko Toronto „Aušros“ jaunimas.

Tarp moterų lygių nebuvo šeimininkių Hamiltono „Kovo“ komandai, antrą vietą užėmė Misisogos „Anapilio“ krepšininkės, o trečią – Otavos „Rezistencija“.

Naudingiausiu 67-ųjų ŠALFASS vyrų krepšinio turnyro žaidėju vienbalsiai išrinktas čikagietis Derek Molis, jam atiteko specialus ŠALFASS pirmininko Lauryno R. Misevičiaus prizas – rež. Rimvydo Čekavičiaus DVD filmas „Sabonis Nr. 11 – visa galva aukščiau“.

Jau už dviejų savaičių šių metų ŠALFASS čempionai ruošiasi keliauti į Kauną, kur birželio 30–liepos 2 d. gins ir Pasaulio lietuvių sporto žaidynių nugalėtojų titulą, iškovotą prieš 4 metus Klaipėdoje.

D. Pavasaris apgynė ŠALFASS stalo teniso čempiono titulą

Tuo pat metu Misisogos „Anapilio“ centre vykusių Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos (ŠALFASS) stalo teniso varžybų nugalėtoju antrus metus iš eilės tapo ir šio turnyro čempiono titulą išsaugojo Niujorko lietuvis Deivis Pavasaris. Jam buvo įteikta pereinamoji Edmundo R. Čapo taurė.

Finalinėje dvikovoje D. Pavasaris nugalėjo Kęstutį Jurgelaitį iš Klivlando, o bronzos medalį iškovojo to paties miesto atstovas Ross Žebrauskas, kuris kovoje dėl 3-iosios vietos palaužė varžybų šeimininką Eugenijų Krikščiūną iš Toronto.

Dar vieną auksinį apdovanojimą D. Pavasaris laimėjo poroje su Alfonsu Volungevičiumi, aplenkę antroje vietoje likusius klivlandiečius K. Jurgelaitį ir R. Žebrauską bei bronzinius apdovanojimus laimėjusį Dainiaus Šaudžio ir Vytauto Stasiulevičiaus duetą iš Toronto.

Stalo tenisininkai jau nekantriai laukia X Pasaulio lietuvių sporto žaidynių Kaune, kur JAV lietuviams ir ŠALFASS atstovaus apie 15 stalo tenisininkų būrys.

Dėkojame 67-ųjų ŠALFASS žaidynių rengėjams ir jau kviečiame į kasmetinį mūsų suvažiavimą Klivlande, kuris vyks š. m. spalio 28 d. (šeštadienį) 11 val. Lietuvių klubo pirmajame aukšte.

Dainius Ruževičius

Akvilės Minkevičienės, Lauryno R. Misevičiaus, Aldo Minkevičiaus ir organizatorių nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top