Pradinis / Lietuviai svetur / Senojoje Čelsio rotušėje Londone – dailininkės Živilės Kasparavičiūtės akrilo darbų paroda „Tuščia vieta viduje“

Senojoje Čelsio rotušėje Londone – dailininkės Živilės Kasparavičiūtės akrilo darbų paroda „Tuščia vieta viduje“

Londoniečiai ir miesto svečiai rugsėjo 18 – spalio 1 d. kviečiami apsilankyti Londone gyvenančios ir kuriančios dailininkės Živilės Kasparavičiūtės personalinėje tapybos darbų parodoje „Tuščia vieta viduje“, kuri tyrinėja šiuolaikinio žmogaus dvasią šiame sparčiam tempui pasidavusiame pasaulyje.

Parodą įkvėpė menininkės sutikti žmonės ir socialiniai tinklai. Jos centre – vidinė šiuolaikinių asmenybių, dažnai apsėstų vien savęs, pasinėrusių į vidinius mūšius ir gražių savo asmeninių fasadų kuravimą, būklė. Užuot siūliusi jaudinantį eskapizmą, ji, nesiekdama teisti ar moralizuoti, kviečia žiūrovą įvertinti realybę, pripažinti savo vidinę būseną ir būti nuoširdų su pačiu savimi.

Živilė siekia užfiksuoti emocijas per abstrakčių ir figūratyvių vaizdų sintezę. Paklausta apie svarbiausius parodos akcentus, ji remiasi keleto paveikslų temomis: Mano galva įstrigo smėlyje ir aš augu neapykantos tamsoje. Įsivaizduoju, kad šypsausi ir spindžiu, bet iš tikrųjų mano sustingusi šypsena tik parodo kartėlį. Aš susigūžtu ir liepsnoju, kai tik suprantu, kad kelias, kuriuo einu, neveda ten, kur mano širdis. Laikas bėga! Ar neturėčiau susiimti?

Apie menininkę

Živilė Kasparavičiūtė (g. 1989 m. Alytuje) – Londone gyvenanti ir kurianti dailininkė, įkvėpimo besisemianti iš tradicinės ir socialinės žiniasklaidos, savirefleksijos ir asmeninių santykių. Neturėdama formalaus meninio išsilavinimo, Živilė kuria ne remdamasi išmoktomis tapybos taisyklėmis, o vadovaudamasi intuicija, nevengdama spontaniškumo.

2011 m., paskutiniais lietuvių filologijos studijų Vilniaus universitete metais, Živilė išvyko naujų potyrių ieškoti į Londoną. Vos pasiėmusi universiteto diplomą, griebėsi teptukų ir jų nepaleidžia iki šiol. „Gyvenimo patirtis parodė, kad kūrybinė veikla yra reikšminga mano identiteto dalis, suteikianti prasmės kasdienybei, padedanti nepasiklysti saviieškos kelyje ir statyti tiltus tarp vidinio ir išorinio pasaulių“, – šitaip tapybos vietą savo gyvenime apibūdina menininkė.

Živilės darbuose tyrinėjamas žmogaus laikinumas ir laiko tėkmė, buvimas drauge ir vienatvė, demaskuojami vidiniai demonai. Dažnai atkreipiamas dėmesys į savimonę ir nepaliaujamas vidinio pasitenkinimo paieškas.

Paroda „Tuščia vieta viduje“ vyks rugsėjo 18 – spalio 1 d. Čelsio galerijoje (Chelsea Gallery, Old Town Hall) adresu: King’s Road, London SW3 5EE.

Galerijos darbo laikas:
Pirmadieniais, antradieniais, ketvirtadieniais 09:30–20:00
Trečiadieniais, penktadieniais, šeštadieniais 09:30–17:00
Sekmadieniais 13:00–17:00

Nuotraukos iš http://zivilespieces.wixsite.com/zivilespieces

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top