Pradinis / Lietuviai svetur / Šią vasarą pasaulio lietuviai rinksis Suomijoje

Šią vasarą pasaulio lietuviai rinksis Suomijoje

Šią vasarą, liepos 6–12 dienomis, Suomijoje vyks jau penkioliktas Pasaulio lietuvių jaunimo kongresas, kuriame kviečiami dalyvauti užsienio lietuvių jaunimo sąjungų ir bendruomenių atstovai iš viso pasaulio.

Kas ketverius metus vykstantys Kongresai yra puiki proga užsienyje gyvenančiam lietuvių jaunimui padiskutuoti aktualiais klausimais, planuoti bendras veiklas, stiprinti ryšius su Lietuva.

Tai ypač aktualu šiandien, kai iš Lietuvos išvyksta vis daugiau jaunų ir iniciatyvių žmonių. „Vis dėlto emigracijos ateitį bei istoriją kuriame mes patys. Savo veiksmais ir iniciatyva galime padaryti daug: dirbti tam, kad išvykusieji galėtų išlaikyti nuolatinį ryšį su Tėvyne per dvigubos pilietybės įteisinimą; skatinti didesnį užsienio lietuvių pilietinį aktyvumą ir taip sustiprinti jų balsą Lietuvoje; skatinti valdžią kurti geresnes sąlygas Lietuvoje, kad išeiviams būtų lengviau sugrįžti“, – sako Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos (PLJS) atstovė Lietuvoje Ieva Davydenko.

Suomijos sostinėje Helsinkyje ir Piispalos regione vyksiančiuose renginiuose drauge su užsienio lietuviais diskutuos televizijos žurnalistas, laidų vedėjas bei prodiuseris Rytis Zemkauskas, buvę PLJS pirmininkai – arkivyskupas Gintaras Grušas, kunigas Antanas Saulaitis, aktorė, dėstytoja ir radijo laidų vedėja Aldona Vilutytė ir kiti garbūs svečiai.

Pirmą kartą lietuvių jaunimas užsienyje į Kongresą susibūrė dar 1966-aisiais metais. O antrajame,  surengtame JAV 1972 metais, buvo įkurta Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga. Šiuo metu ji vienija per dvidešimt lietuvių jaunimo sąjungų ir organizacijų visame pasaulyje.

Organizatorių nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top