Pradinis / Lietuviai svetur / Turkijos lietuviai ruošiasi Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimui

Turkijos lietuviai ruošiasi Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimui

Lapkričio 18 dieną Lietuvos ambasados Ankaroje iniciatyva įvyko pirmasis istorinis Turkijos lietuvių sąskrydis, kuriame dalyvavo apie 70 skirtinguose Turkijos regionuose (Ankaroje, Stambule, Izmire, Alanijoje, Antalijoje) gyvenančių lietuvių ir jų šeimos narių, užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius ir kiti svečiai iš Lietuvos. Sąskrydžio dalyvius pasveikino Lietuvos ambasadorius Turkijoje Audrius Brūzga.

Viceministras Darius Skusevičius pakvietė jauniausios lietuvių bendruomenės narius naudotis „Globalios Lietuvos“ programa įgyvendinant projektines idėjas Turkijoje, naudotis bendradarbiavimo su Lietuva galimybėmis bendruomenės stiprinimo, lituanistinio švietimo ir kultūros srityse. Taip pat paragino prisijungti prie Valstybės atkūrimo šimtmečio iniciatyvos „Dovana pasauliui“, kuria užsienio lietuvių organizacijos  kviečiamos įteikti dovaną ar gerą darbą tai šaliai, regionui, miestui, rajonui, kuriame šiuo metu gyvena, taip garsinant Lietuvos vardą.

„Ryšių su tėvyne išlaikymas, bendrų projektų vykdymas, neatitrūkimas nuo valstybės gyvenimo leidžia vienaip ar kitaip, sugrįžus į Lietuvą ar gyvenant užsienyje, dalyvauti kuriant valstybės ateitį“, – sakė užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius.

Renginio metu viceministras Darius Skusevičius  taip pat susitiko su Lietuvos garbės konsulais Izmire, Antalijoje bei Bursoje ir paragino juos glaudžiau bendradarbiauti su Turkijos lietuviais ir prisidėti prie planuojamų šimtmečio iniciatyvų 2018 metais.

Sąskrydžio metu vyko apskritojo stalo diskusija.  Jos metu buvo aptartos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti Turkijoje skirtos lietuvių bendruomenės iniciatyvos.

URM nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top