Pradinis / Lietuviai svetur / VOKIETIJA. Už nuopelnus Lietuvai apdovanoti Vokietijos lietuvių bendruomenės nariai

VOKIETIJA. Už nuopelnus Lietuvai apdovanoti Vokietijos lietuvių bendruomenės nariai

Hiutenfelde lapkričio 7–9 dienomis vyko metinis Vokietijos lietuvių bendruomenės (VLB) suvažiavimas. Per jį Lietuvos ambasadorius Berlyne Deividas Matulionis pasveikino VLB Romuvos apylinkę 60-ųjų įkūrimo metinių proga, o labiausiai nusipelniusius jos narius pagerbė išskirtiniu apdovanojimu.

Už ypatingus nuopelnus garsinant Lietuvos vardą ir plėtojant tarpvalstybinius santykius Lietuvių kultūros instituto Hiutenfelde vedėjui Vincui Bartusevičiui ir instituto vedėjo pavaduotojui Viliui Lėnertui buvo įteikti Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklai „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“.

„60 darbo ir gyvavimo metų – tai solidus jubiliejus, ženklinantis Romuvos apylinkės brandą, susitelkimą ir sąmoningumą“, – sakė ambasadorius, Hiutenfeldo lietuviams linkėdamas ir toliau aktyviai puoselėti patriotinę dvasią bendruomenės gretose ir prisidėti prie lietuvybės stiprinimo išeivijoje.

Romuvos apylinkė yra įsikūrusi Hiutenfelde. Ji yra vienas didžiausių ir aktyviausių Vokietijos lietuvių bendruomenės padalinių. Čia įkurta ir lietuviška Vasario 16-osios gimnazija. Iš viso Vokietijoje yra 20 lietuvių bendruomenės apylinkių.

Dėkodamas už ilgametę ir prasmingą veiklą Lietuvos labui, labiausiai nusipelniusiems apylinkės atstovams D. Matulionis Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus vardu įteikė padėkos raštus.

URM inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top