Pradinis / Sportas / Lietuviams – Pasaulio jaunimo krepšinio čempionato bronza

Lietuviams – Pasaulio jaunimo krepšinio čempionato bronza

Pasaulio čempionato bronza ir saldus revanšas prieš ispanus. Taip Lietuvos septyniolikmečių (U17) vaikinų rinktinė baigė planetos pirmenybes Ispanijos mieste Saragosoje. Mūšyje dėl bronzos sekmadienį lietuviai nepaliko vilčių Ispanijos ekipai 81:63 (23:8, 21:21, 22:10, 15:24).

„Sveikinu medalius iškovojusius krepšininkus ir ypač jų trenerius. Man lengviau, kai didžiausią darbą nudirba treneriai. Rungtynės skyrėsi nuo grupės rungtynių tuo, kad dabar pirmavome ir išlaikėme skirtumą. Visi nudirbo puikų darbą, noriu padėkoti asistentams. Puiki pradžia leido susikrauti persvarą, o ši atvėrė kelią ramioms rungtynėms. Noriu pabrėžti komandinę dvasią ir žaidėjų ramybę. Smagu dirbti Lietuvos rinktinėje, nereikia nieko raginti. Darsyk noriu pabrėžti, kad mūsų jėga – komanda“, – po pergalės sakė Lietuvos U17 vaikinų vyr. treneris Gediminas Petrauskas.

Grupės rungtynes lietuviai buvo pralaimėję ispanams 61:65, nors jas taip pat buvo pradėję įspūdingu spurtu. Šįsyk Lietuvos septyniolikmečiai buvo pasiryžę problemų išvengti, labai greitai susikrovė dviženklę persvarą ir neleido jos ištirpinti.

Lietuviai įspūdingai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 56:39, pranoko varžovus taiklumu (išskyrus baudų metimus) ir taškais iš po krepšio (36:26). Lietuviai pirmavo daugiau nei 39 minutes, ispanai – nė sekundės.

Rezultatyviausiai iš lietuvių rungtyniavo Arnas Velička, kuris pelnė 18 taškų, atkovojo 6 kamuolius ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus. 14 taškų prie pergalės prisidėjo Ignas Sargiūnas, 12 – Lukas Kišūnas.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Pasaulio jaunimo krepšinio čempionato bronzą iškovojusius Lietuvos sportininkus. „Suvieniję jėgas ir surėmę pečius, siekdami bendro tikslo ir parodydami, kad Jūsų stiprybė – komandinė dvasia, padovanojote Lietuvai garbingus medalius. Jūs mums – nugalėtojų komanda! Viltis, kad turime stiprią krepšinio ateitį“, – rašoma šalies vadovės sveikinime.

Prezidentė sportininkams palinkėjo ir toliau kurti pergalingą Lietuvos krepšinio istoriją.

www.musukrepsinis.lt

FIBA nuotr.

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: