Pradinis / Lietuviai svetur / Lietuvio atžala pakvietė į kalėdinius koncertus Vokietijoje

Lietuvio atžala pakvietė į kalėdinius koncertus Vokietijoje

Kalėdų išvakarėse žiūrovai plūdo į didžiausiose Mainco, Liudvigshafeno prie Reino ir Karlsrūjės koncertų salėse surengtus kalėdinius koncertus, kuriuose grojo jauna lietuvių kilmės pianistė, konkurso „Echo Klassik 2016“ laureatė Aurēlija Šimkus ir Reino krašto-Pfalco žemės nacionalinės filharmonijos orkestras, diriguojamas jauno dirigento Christiano Reifo. 

A. Šimkus gimė 1992 metų lapkričio 2 dieną Rygoje lietuvio, įkūrusio pirmąją roko grupę Latvijoje, ir latvės filosofės bei latvių kalbos mokytojos šeimoje. Į Latviją praeitame šimtmetyje emigravo jos senelis Juozapas Šimkus. Aurēlija nežino, ar ją sieja kokie nors giminystės ryšiai su žymiuoju lietuvių kompozitoriumi, chorvedžiu, pedagogu Stasiu Šimkumi, bet mano, jog visko gali būti. Aurēlija ją tėvai pavadino labai gražios ir talentingos lietuvių ir latvių aktorės, kilusios iš Lietuvos, Aurelijos Anužytės garbei.

Jaunoji pianistė augo labai menininkui palankioje aplinkoje. Merginą muzika lydi nuo pat vaikystės. Jos brolis – žymus latvių pianistas Vestards Šimkus. Aurelija jį laiko fantastišku muziku ir sako daug iš jo išmokusi. Kylanti tarptautinė žvaigždė mokytis skambinti pianinu pradėjo vos ketverių metų. Tuo metu šeima jau gyveno Tukumo mieste. Būdama devynerių mergaitė laimėjo pirmąją vietą Latvijos jaunųjų pianistų konkurse.

Nors  A. Šimkus savo tėvyne laiko Latviją, bet jai brangi ir Lietuva. Ir ne tik todėl, kad jos senelis – lietuvis. Būdama vienuolikos metų Aurelija pirmąkart grojo Kauno filharmonijoje kartu su orkestru F. J. Haidno koncertą fortepijonui ir orkestrui Ddur. Prieš koncertą didžiojoje scenoje jaunoji pianistė labai bijojo, jaudinosi.  Aurelijai labai patiko tas koncertas, kurio metu sulaukė pirmųjų plojimų savo gyvenime.

2013 metų balandį A. Šimkus su rečitaliu debiutavo Vokietijoje. Tais pačiais metais laimėjo jaunųjų pianistų konkursą Bad Kisingene. 2014 m. Aurelija tapo Dortmundo Mocarto draugijos stipendininke.

Šiuo metu A. Šimkus studijuoja Kelno aukštojoje muzikos mokykloje pas profesorių Claudio Martinezą-Mehnerį ir kartu kaip solistė koncertuoja su žymiais orkestrais įvairių šalių – Vokietijos, Šveicarijos – miestų salėse, dalyvauja įvairiuose muzikos festivaliuose.

Pianistė yra labai talentinga, darbšti, bet to šiais laikais nepakanka. Yra labai svarbu, kad šalia būtų žmonės, gebantys ir norintys talentingui muzikui padėti. A. Šimkus dėkoja likimui, kad jos gyvenime tokie žmonės jau yra, ir ji sako padarysianti viską, kad jų nenuviltų.

Per Kalėdas visa šeima stengiasi susitikti tėvų namuose, nes jiems tai labai svarbi tradicija. A. Šimkus  nelaukia Kalėdų Senelio su dovanomis – jai ši šventė reiškia šviesą širdyje. Nors muzikė yra tikinti, bet jai ne visada pavyksta susikurti tą vidinę šviesą ir ramybę. Štai ir šiemet Aurelija negalėjo su visa šeima sėsti prie kalėdinio stalo. Bet ji džiaugiasi, kad prieškalėdiniu laikotarpiu galėjo koncertuodama dalytis meile su klausytojais.

Angelė Digaitytė

Aurēlijos Šimkus asmeninio albumo nuotraukos

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top