Pradinis / Kelionės / Lietuvis pasiryžo perbėgti Aliaską

Lietuvis pasiryžo perbėgti Aliaską

Aliaską perbėgti pasiryžęs lietuvis Danielius Narauskas į pavojingą, šaltą ir neprognozuojamą žygį išvyksta jau balandžio 11 d. Ištikimiausi asmeninį iššūkį įveikti pasiryžusio 24 metų vaikino sekėjai ir draugai Kauno viešbutyje „HOF hotel Garden“ surengė jo išlydėtuves.

1500 kilometrų – tokį atstumą bėgdamas kaunietis kelionėje ketina užtrukti 76 dienas.

„Per parą ketinu įveikti 30–40 kilometrų. Ne todėl, kad negalėčiau daugiau. Tam, kad neperdegčiau. Maratonus bėgiojantys žmonės perspėjo – galiu būti kupinas jėgų įveikti daug didesnį atstumą, bet raumenys vėliau kelias dienas tiesiog nebepaisys kitų mano planų“, – gautais patarimais dalijosi D. Narauskas, kuriam surengtos netradicinės išlydėtuvės – vaikinui išsikalbėti, pasidalinti mintimis prieš kelionę bei papasakoti apie save padėjo patyręs renginių vedėjas Dainius Palivonas.

Atšiaurioje Aliaskoje kauniečio laukia įvairūs iššūkiai – nuo besikeičiančio oro ir laukinių gyvūnų iki vienatvės. Danielius pasidomėjo, kad bėgant per šią JAV valstiją teks išvysti besiskiriantį kraštovaizdį, patirti gerokai žemesnę ir kiek aukštesnę nei 0 laipsnių temperatūrą.

D.Narauskas buvo skaičiavęs, kad jam šis iššūkis atsieis kiek daugiau nei 4000 eurų. Pinigų poreikis sumažėjo, kai funkcionalių drabužių parduotuvių tinklas „Hiatus“ jam parūpino visą aprangą – nuo termodrabužių iki avalynės bei striukės. Taip pat padovanojo kuprinę ir palapinę. Miegmaišį iš kito rėmėjo Danielius taip pat gavo dovanų.

„Šie daiktai man kelionėje bus svarbiausi. Juos jau testavau lietuviškos žiemos sąlygomis ir kiekvieną tarsi prisijaukinau. Man buvo svarbu ne tiek patys daiktai, kiek jų funkcionalumas ir svoris. Juk bėgdamas visą savo turtą turėsiu kartu“, – sakė D. Narauskas.

Vaikinas įsitikinęs, kad bėgimo metu jo asmeniniai daiktai, palapinė, maistas svers apie 10–11 kilogramų.

Naktis Danielius ketina praleisti palapinėje.

„Tik šiuo metų laiku Aliaskoje šviesu beveik visą parą“, – apie susidūrimą su dar vienu iššūkiu kalbėjo pašnekovas.

Nemažą kelionės dalį Danielius galės pabendrauti su vietiniais gyventojais, tačiau prieš žygio pabaigą bus net keletas ar keliolika dienų, kai jis bus vienas bekraščiuose sniegynuose. Tuo metu, pasak vaikino, svarbu neprarasti orientacijos.

„Šioje teritorijoje neveikia ir interneto ryšys. Manau, būtent tuo metu galiu akivaizdžiausiai susidurti su savo baimėmis“, – sakė D. Narauskas.

Ruošdamasis bėgimui per Aliaską, Danielius atlikinėjo šalčio praktikas, lankė jogos užsiėmimus, sportavo. Vaikinas papasakojo – bėgiodamas jis muzikos nesiklauso, mėgsta įsiklausyti į tylą.

„Nors šiaip muziką labai mėgstu ir norėjau vežtis nedidelį instrumentą. Vis dėlto šios minties atsisakiau dėl kelių priežasčių – dėl papildomo svorio ir dėl to, kad prieš kelerius metus keliaudamas ilglente per Ameriką patyriau, jog jis tik trukdo, groti dėl nuolat besikeičiančių įvykių gausos net nelieka laiko“, – sakė D. Narauskas.

Tiesa, renginių vedėjas D. Palivonas išlydėtuvių kaltininką išprovokavo tiesiog pagroti savo kūnu ir kartu sukūrė kelionės hitą. Šis sukėlė didžiules klausytojų ovacijas.

„Tokiu atveju jokių papildomų daiktų nereikia – gali groti lūpomis ar rankomis“, – patarė D. Palivonas.

Bene paskutiniame prieš kelionę viešame susitikime su Danieliumi neišvengta ir temų apie Aliaskos laukinius gyvūnus. Vaikinui iškyla grėsmė akis į akį susidurti su grizliais ar briedžiais. Kaunietis itin atidžiai domėjosi šia tema ir žino, jog pirmiausia prie savęs arti negalima turėti jokio maisto. Kol ilsimasi, jį patariama virve pririšti kuo aukščiau ant medžio šakos. Jei augmenija negali padėti, praverčia specialūs indai ir jų paslėpimas sniege.

„Aliaskoje laukia daug nežinomųjų. Su pirmaisiais jų susidursiu pradėjęs bėgti balandžio 18 dieną. O vėliau, tikiuosi, neliksiu be ryšio ir galėsiu susisiekti su pasauliu“, – sakė vaikinas.

Loretos Kondratės nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: