Pradinis / Lietuviai svetur / Lietuvis, patekęs į geriausių Didžiosios Britanijos raitelių trejetuką

Lietuvis, patekęs į geriausių Didžiosios Britanijos raitelių trejetuką

Jau daugiau kaip dešimtmetį svetur gyvenantis ir besitreniruojantis konkūrų raitelis Donatas Jančiauskas – pirmasis lietuvis, patekęs į geriausių Didžiosios Britanijos raitelių trejetuką. Dar vaikystėje aistrą ir pašaukimą žirgams atradęs D. Jančiauskas pripažįsta, kad nors savo sportinę karjerą tęsia toli nuo gimtinės, niekada neturėjo minčių atstovauti svečiai šaliai. O viena geriausių patirčių – kai per varžybas palaiko tūkstantinė minia.  

Tęsia šeimos tradiciją

Tėčio, taip pat raitelio, pėdomis pasekęs D. Jančiauskas šiandien – vienas perspektyviausių Lietuvos atstovų konkūrų sporte. Tarp žirgų užaugęs raitelis profesionaliai sportuoti pradėjo prieš daugiau nei 20 metų, o ilgainiui pomėgis peraugo ir į šeimos verslą. D. Jančiauskas šiuo metu pats augina ir treniruoja net trylika žirgų.

„Žirgai mano gyvenime buvo nuo mažų dienų, tačiau rimtai užsiimti šiuo sportu pradėjau palyginti vėlai, tik sulaukęs 13-os. Kadangi tėtis buvo raitelis, joti išmokau labai greitai. Dabar visas mano gyvenimas ir laisvalaikis sukasi tik apie žirgus. Tai turbūt yra užkoduota mūsų šeimos genuose“, – šypsenos neslepia D. Jančiauskas.

Paklaustas, kodėl pasirinko būtent konkūrus, pašnekovas pasakoja, kad didžiausią įspūdį dar vaikystėje jam paliko profesionalūs raiteliai, stebėtinai greitai ir meistriškai įveikdavę net pačias aukščiausias kliūtis. Dabar jis pats treniruojasi su Europos bei pasaulio čempionatuose startuojančiais vienais stipriausių Didžiosios Britanijos duetų ir per metus turi ne mažiau kaip 40 varžybų.

Tobulėti skatina konkurencija

Studijų metais raitelio darbą Didžiojoje Britanijoje gavęs ir vasarai išvykęs D. Jančiauskas čia užsibuvo gerokai ilgiau – trys vasaros mėnesiai išsitęsė iki dvylikos metų. Jo teigimu, priimti tokį sprendimą paskatino svetur atsivėrusios galimybės tobulėti ir varžytis aukščiausiu lygiu.

„Konkūrų lygis Didžiojoje Britanijoje yra labai aukštas. Pastaruosius dvejus metus iš eilės šios šalies raiteliai iš olimpiados grįžo su aukso medaliais. Taigi, nesvarbu, kokiose varžybose dalyvauji, varžovai visuomet yra labai stiprūs, o konkurencija – didžiulė. Tokia aplinka padeda greičiau tobulėti, kelti sau ir savo žirgui vis aukštesnius tikslus“,  – sako į geriausių Didžiosios Britanijos raitelių trejetuką patekęs lietuvis.

„Jei tiki, gali pasiekti viską“

Kaip svarbiausią savo pasiekimą žirgų sporte D. Jančiauskas išskiria Didžiosios Britanijos jaunų žirgų čempionatą, kuriame triumfavo su nuosavu 5-erių metų žirgu Cool Quarz. O labiausiai jam įsiminė varžybos Belgijoje kasmet vykstančiame jaunų žirgų čempionate, į kurias susirenka tūkstančiai žirgų  sporto gerbėjų.

„Atmosfera tokiose varžybose tiesiog nepakartojama. Tribūnose susirenka tiek žmonių, kiek į futbolo ar krepšinio čempionatą. Užplūsta labai geros emocijos jaučiant tokį didžiulį palaikymą ir pasididžiavimas, kad galiu atstovauti savo gimtajai šaliai“, – įspūdžiais dalijasi raitelis.

Jo teigimu, Didžiojoje Britanijoje rengiamų varžybų grafikas – itin įtemptas ir tą pačią dieną gali vykti net trejos–ketverios varžybos. Šiuo metu raitelis gyvena pasiruošimu rugsėjį vyksiančiam pasaulio jaunų žirgų čempionatui, vėliau laukia startas tarptautinėse CSI3*** ir SCI2** varžybose Belgijoje.

„Mano moto: „Jei tiki, gali pasiekti viską“, todėl prieš kiekvienas varžybas viską stengiuosi atlikti geriau nei ankstesnėse varžybose, o tada pergalės ir rezultatai ateina savaime“, – patikina D. Jančiauskas.

Asmeninio archyvo nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top