Pradinis / Lietuviai svetur / Lietuvių kilmės B. Sarpaliaus istorija: kaip vaikų namų auklėtinis tapo JAV Atstovų rūmų nariu

Lietuvių kilmės B. Sarpaliaus istorija: kaip vaikų namų auklėtinis tapo JAV Atstovų rūmų nariu

Sausio 28 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Vašingtone buvo surengtas buvusio JAV Kongreso nario Billo Sarpaliaus (Bill Sarpalius) knygos pristatymas. Lietuvių kilmės kongresmenas dalijosi neeiline savo gyvenimo istorija – kaip iš benamio, vėliau berniukų rančos (vaikų namų) auklėtinio Teksase tapo JAV Atstovų rūmų nariu. Knygos autorius dalijosi prisiminimais apie pirmąją JAV Kongreso delegacijos kelionę į Lietuvą 1990 m. vasarį, pasakojo apie lietuvybės „geną“.

Vos jam pradėjus darbą Kongrese, 1989 m., jo kabinete apsilankė profesorius Vytautas Landsbergis. Jis atvyko pasikalbėti apie paramą Sąjūdžio visuomeniniam judėjimui. Suradęs kitus su Lietuva ryšių turinčius Kongreso narius, B. Sarpalius sukūrė Lietuvos laisvės siekius remiančią grupę. Vėliau, 1990 m. vasarį, jis kartu su kongresmenais Richardu Durbinu, Christopheriu Coxu, Johnu Milleriu lankėsi Lietuvoje – taip išreiškė paramą Lietuvos žmonių siekiui patiems kurti savo ateitį. Už nuopelnus Lietuvai B. Sarpalius 1998 m. buvo apdovanotas LDK Gedimino ordinu, Komandoro didžiuoju kryžiumi.

Apdovanojimas įkvėpė ir B. Sarpaliaus 11 metų rašytos knygos pavadinimą „Didysis kunigaikštis iš berniukų rančos“ („The Grand Duke from Boys Ranch“). Dar 13 metų nemokėjusiam skaityti, parašyti knygą buvo iššūkis. B. Sarpalius sako, kad be žmonos Jenny paramos ir paskatinimo vargu ar tai būtų padaręs.

Knygos autorius pažymėjo, kad jam gyvenime padėjusi kovotojo dvasia, atkaklus darbas ir tikėjimas yra ir dalis jo „lietuviško kraujo“.

Į 300 knygos puslapių surašyta visa gyvenimo istorija. Knygoje daug vietos skiriama prisiminimams apie Lietuvą ir įvykius, susijusius su Sovietų Sąjungos žlugimu.

Ambasados Vašingtone inf. ir nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: