Pradinis / Kultūra / Lietuvių projektas „Angelų takais“ pelnė prestižinį apdovanojimą Londone

Lietuvių projektas „Angelų takais“ pelnė prestižinį apdovanojimą Londone

Praėjusiais metais Venecijos kino festivalyje dalyvavęs ir tarptautinio pripažinimo sulaukęs virtualiosios realybės projektas „Angelų takais“ („Trial of Angels“) vėl dėmesio centre. Kristinos Buožytės ir Vitalijaus Žuko (studija „OKTA“) sukurta, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio darbų įkvėpta virtuali patirtis Jungtinėje Karalystėje pelnė už pasiekimus mene ir technologijose skiriamą apdovanojimą „Lumen Prize for Art and Technology“.

Kristina Buožytė

Nuo 2012-ųjų kasmet organizacijos „Lumen Arts Projects“ rengiamas konkursas skirtas surasti ir parodyti kūrėjams, sujungiantiems tradicinio ir skaitmeninio meno idėjas. Į finalą patekusių darbų autoriai ne tik apdovanojami piniginiais prizais, bet ir keliauja po įvairius meno renginius pasaulyje. Per organizacijos gyvavimo metus surengta daugiau nei 30 parodų.

Šiemet kartu su lietuviškaisiais „Angelų takais“, laimėjusiais išplėstosios realybės (XR) kategorijoje, apdovanoti dar aštuoni kūriniai, supažindinantys žiūrovus su netikėtomis patirtimis ir unikaliais sprendimais. „Love Birds, Night Birds, Devil-Birds“ – interaktyvios pasakos instaliacija, apsupanti žiūrovą keliais ekranais. „Drawing Operations“ – duetas, kurio metu pramoninis robotas kartu su dailininke Sougwen Chung  realiuoju laiku kuria paveikslus. „We Are All Made Of Light“ šviesos instaliacijoje patys lankytojai paverčiami žvaigždėtais siluetais ir judėdami sukuria dinamišką galaktikos erdvę. Kiekvieno dalyvio sukuriamas skaitmeninis vaizdas įrašomas, tad daugėjant lankytojų interaktyvusis paveikslas pildosi.  

Specialus moterims mene ir technologijose skirtas apdovanojimas atiteko dailininkei dr. Alexandrai Daisy Ginsberg, kuri kartu su biotechnologijų kompanija „Ginkgo Bioworks“ sukūrė dviejų dėl žmonių veiklos išnykusių gėlių įkvėptą skaitmeninį peizažą „Resurrecting the Sublime“, papildytą iš jų DNR susintetintu kvapu. Pagrindinis prizas atiteko darbui „Melting Memories“ – didelio formato skaitmeninės grafikos paveikslui, kuris sukuria gyvos judančios skulptūros iliuziją.

Lietuviškas kūrinys apdovanojimuose pristatytas kaip „duoklė multimedijos meno pirmtakui ir vienam didžiausių abstrakčiojo meno pionierių Europoje, M. K. Čiurlioniui, kuris sulaužė ribas tarp skirtingo meno formų, kad sukurtų naują savo kosmologija paremtą pasaulį“. „Kuriant šį darbą, įvyko natūrali simbiozė tarp meno ir naujausių technologijų. Jos idealiai padėjo atskleisti M. K. Čiurlionio kūrybą nauju kampu. Jo skirtingos kūrybos sritys papildo viena kitą ir susijungia į tobulą dermę, kurią žiūrovas gali patirti virtualiosios realybės platformoje“, – kūrinį „Angelų takais“ apibūdino Kristina Buožytė.

„Esame laimingi ir jaučiamės pagerbti, kad mūsų VR patirtis gavo tokį išskirtinį apdovanojimą. Tikimės, tai padės skleisti žinią ne tik apie mūsų darbą, bet ir daugiausia apie M. K. Čiurlionio kūrybą, kuri yra paveiki įvairiausiomis formomis“, – apdovanojimą komentavo Vitalijus Žukas.

Projekto „Angelų takais“ kūrėjai, be tarptautinių renginių, nepamiršta ir gimtųjų namų –  M. K. Čiurlionio muziejaus Kaune. Po daug dėmesio sulaukusios virtualaus potyrio demonstracijos „Angelų takais“ jau netrukus ketina sugrįžti į muziejų ir tapti nuolatine ekspozicijos dalimi.

Studijos „OKTA“ dalyvavimą apdovanojimų ceremonijoje parėmė Lietuvos Respublikos ambasada Jungtinėje Karalystėje ir koordinavo kultūros atašė Justė Kostikovaitė.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: