Pradinis / Kultūra / Lietuvių senojo tikėjimo atstovai Indijoje sutikti su didžiule pagarba

Lietuvių senojo tikėjimo atstovai Indijoje sutikti su didžiule pagarba

Vasario 7 d. Indijoje viešinti oficiali Lietuvos „Romuvos“ delegacija susitiko su Čhatisgarho valstijos ministru pirmininku dr. Ramanu Singhu (Raman Singh). Per iškilmingus pusryčius romuviai ministrui pirmininkui papasakojo apie senojo baltų tikėjimo padėtį Lietuvoje ir padėkojo už sudarytą retą galimybę vasario 5–7 dienomis oficialiai lankytis jo vadovaujamoje Čhatisgarho valstijoje. Ministras pirmininkas R. Singhas domėjosi Lietuvos kultūra, lietuvių kalba, papasakojo apie savo planus kitų metų liepos mėnesį siųsti šios valstijos kultūros srities atstovų delegaciją į Lietuvą. „Romuviai“ pasidalijo savo kelionės po valstiją įspūdžiais, atsakė į klausimus apie Lietuvą.  Savo ruožtu R. Singhas papasakojo apie savo atstovaujamą valstiją, pristatė jos istoriją.

Lietuvos senojo baltų tikėjimo atstovų delegacijai Indijoje vadovaujanti „Romuvos“ Krivė Inija Trinkūnienė sakė: „Šiųmetė Lietuvos „Romuvos“ delegacijos išvyka į Indiją buvo ypač vaisinga. Manau, kad tai naujas jau bemaž 15 metų vykstančio bendravimo tarp Lietuvos „Romuvos“ ir Indijos prigimtinio tikėjimo atstovų etapas, atveriantis naujas Lietuvos ir Indijos bendradarbiavimo galimybes, stiprinantis kultūrinius bei dvasinius saitus tarp mūsų šalių. Šios išvykos metu mes labai daug nuveikėme pristatydami „Romuvos“ puoselėjamas savo protėvių dvasines tradicijas. Mes ne tik suteikėme žinių apie Lietuvą nieko negirdėjusiems Indijos žmonėms, bet ir atskleidėme jų pačių kalboje ir papročiuose slypinčias bendras su mūsų tauta giliai indoeuropietiškoje praeityje įsišaknijusių bendrų kultūrinių tradicijų ištakas.“

Per tris kelionės po Centrinės Indijos Čhatisgarho valstiją dienas Lietuvos „Romuvos“ atstovai lankė įspūdingas hinduistų šventoves, ašramus, universitetus bei mokyklas, susitiko su hinduistų dvasininkais bei šventaisiais, studentais bei moksleiviais.

Lankytasi Čhatisgarho Pt. Ravišankaro Šuklos (Ravishankar Shukla) universitete,  Gracious koledže, Genčių internatinėje mokykloje, Vanavasi Kalyjano ašrame, Džagannatchos, Jašpurnagaro ir Viešpaties Ramos šventovėse.

Lietuvos „Romuvos“ delegacija visur buvo pasitikta su didžiule pagarba. Lietuvių laukė įspūdingi sutikimai ir priėmimai su tradiciniais indų šokiais, dainomis, apeigomis ir gausiomis dovanomis. Priėmimuose romuviai daugiausia susižavėjimo ir šilumos sulaukdavo pakvietę susirinkusius kartu padainuoti apeigines lietuviškas giesmes, o mokyklose pamokydami ir kartu su mokiniais šokdami įvairius tradicinius lietuviškus šokius.

Lietuvos „Romuvos“ atstovai atsidėkodami už šiltą ir jaudinantį priėmimą bei nuveiktą didelį darbą rengiant šį oficialų vizitą, įteikė dovanas Indijos Tautinės savanorių organizacijos Čhatisgarhe (RSS) viceprezidentui Purnendu Sakseujai (Purnendu Sakseuia), viceprezidentui dr. Purnendui Saksenai (Purnendu Saxena), šios organizacijos Tarybos nariams Sunilui Kulkarniui (Sunil Kulkarni), Dipakui Visputė (Dipak Vispute). Taip pat buvo pagerbtas ir apdovanotas Čhatisgarho valstijos vyriausiasis ministras dr. Ramanas Singhas (Raman Singh) ir šios valstijos ministrai: Kedaras Kašjapas (Kedar Kashyap), Mahešas Gagda (Mahesh Gagda), Vanavasi Kalyjano ašramo prezidentas Ratanlalas Agrvalas  (Ratanlal  Agrwal), Gracious koledžo direktorius dr. Ašutašas Šukla (Ashutash Shukla) bei jo pavaduotojas Anuragas Džainas (Dr. Anurag Jain).

Prieš oficialų vizitą į Čhatisgarho valstiją „Romuvos“ atstovai vasario 1–4 d.  senąjį baltų tikėjimą pristatė didžiausio Indijos miesto Mumbajaus Kešav Šrušti  kultūros centre rengtoje tarptautinėje konferencijoje „Dieviškumo pažinimas per senovės kultūrų moteriškumo tradicijas“  („Exploring Divinity trough the Feminine in Ancient Culture“).

Lietuvos „Romuvos“ delegaciją Indijoje lydi ir globoja RSS padalinio „Visos Indijos genčių ašramas“ vienas iš vadovų Surendra Maturas (Surendra Mathur). Ši organizacija yra įsteigusi ir be vyriausybės pagalbos išlaiko per 6000 Indijos tautinėms grupėms skirtų mokyklų, teikia šioms gentims socialinę ir medicinos pagalbą, padeda išsaugoti jų prigimtinę kultūrą.

J. Vaiškūno ir Alkas.lt nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: