Pradinis / Kinas, muzika, TV / Lietuvoje gyvenantis italas: „Tai yra visų galimybių šalis“

Lietuvoje gyvenantis italas: „Tai yra visų galimybių šalis“

„Čia labai geri, ramūs žmonės ir auga puikus prieskonis –  mėta“, – komplimentus apie Lietuvą beria patyręs virėjas Gian Luca Demarco paklausus, kas jį suviliojo likti Lietuvoje.

Yra visos galimybės dirbti tai, ką svajoji

Velykų papročiams skirtoje laidoje „Pasaulis pagal moteris“ Luca pasakos apie šv. Velykų tradicijas Italijoje, ypač italų virtuvėje. Paradoksalu tai, kad geriausių kulinarų tauta vadinamos šalies atstovas savo kulinarinius sugebėjimus įgyvendina… Lietuvoje! Laidos vedėjai Kristinai Rimienei paklausus, kaip susiklostė, kad aplink puodus sukasi ne savo gimtinėje, o svetimoje, daug atšiauresnio klimato šalyje, Luca nė kiek nedvejodamas atšauna: „Nes Lietuva yra tiesiog nuostabi šalis dirbti tai, ką svajoji. Daug galimybių išbandyti viską ir būti laimingam.“ Žinoma, karjera nebuvo pirmoji priežastis, privertusi Luca pamilti Lietuvą, – čia jis sutiko ir savo mylimą žmoną Eglę. Jai laidos metu kartu su laidos vedėja ir floristikos dizainere Kristina pirmą kartą savo gyvenime sukurs gėlių puokštę.

Lengviau tapti ir virtuvės „šefu“

Luca juokiasi, kad Lietuvoje lengviau ne tik pasiekti vienos ar kitos svajonės, bet ir titulo. „Italijoje šefų tikrai daug mažiau negu Lietuvoje. „Pas jus, regis, jų ant kiekvieno kampo, – juokiasi Luca ir aiškina, kad norint tapti šefu neužtenka porą metų padirbti restorane: – Italijoje yra tik du būdai juo tapti. Arba tu visą gyvenimą kyli, kol aplinkiniai tave iš pagarbos ima taip vadinti, arba tu esi didelio restorano savininkas ir valdai ne tik įrankius virtuvėje, bet ir visą restoraną,  taip pat nuolatos kuri naujus patiekalus vis įrodydamas savo meistriškumą. Pavyzdžiui, savęs aš dar nedrįstu vadinti šefu – sakau, kad esu virėjas.“

Masinės iškylos antrą šv. Velykų dieną

Artėjančių šv. Velykų proga Luca pasakoja apie tradicijas savo gimtinėje. „Nors visa Italija yra labai labai skirtinga, italus vienija du dalykai: pirmasis – popiežiaus kalba šventinį rytą: „Keliolika namiškių gali nuo ryto bėgioti virtuvėje, rėkti, pyktis dėl smulkmenų ir jaudintis dėl ilgai kepančių patiekalų. Tačiau yra momentas, kai prasideda popiežiaus sveikinimas. Tai labai iškilminga ir kartu labai juokinga akimirka, nes tai vienintelės kelios minutės, kai visi pagaliau užsičiaupia ir sulaikę kvėpavimą sužiūra į televizorių“, –  linksmas akimirkas prisimena Luca.

Kita tipinė itališka tradicija –  kepimai ant grilio antrąją Velykų dieną. „Visa Italija ima kvepėti skrundančia mėsyte. Kad ir kur eitum, kiemuose, parkuose, kalnuose – visur vieni griliai. Vyro pareiga yra atsikelti  kuo anksčiau ir užimti kuo puikesnę vietelę šiai šeimos iškylai“, – tradicijos masiškumą nupasakoja temperamentingas pašnekovas ir pažada laidoje parodyti, kaip išsirinkti grilį bei iškepti puikius kepsnelius.

Išsigąsta itališko temperamento

Lietuvoje Luca jaučiasi laimingas. Laisvai lietuviškai kalbantis italas čia turi mylimą šeimą, daugybę draugų ir yra tikras šalies patriotas. „Perimu net jūsų temperamentą – nuvykęs į Italiją nebesuprantu, ko visi taip nuolatos rėkia“, –  vidinius savo pokyčius pastebi Luca. Vis dėlto kita jo širdies pusė vis dar priklauso tėvynei –  į kiekvieną klausimą apie  gimtąją šalį Luca, regis, gali pasakoti ir pasakoti.

TV3 nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: